taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8101
6.4286
1460.85
108786.06
272.979
42585.14

Başbakan Yıldırım'dan Hollanda hakkında açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunun ardından bir açıklama yaptı.

Ajanslar | 12.03.2017 - 04:40..
Whatsapp ile paylaş
Başbakan Yıldırım'dan Hollanda hakkında açıklama

Yıldırım, 24 TV'nin yayınına telefonla katılarak açıklamada bulundu.

"VATANDAŞLARIMIZ SAKİN OLMALI"

Hollanda'nın hiçbir diplomasi ve nezaket kuralına uymadığını vurgulayan Yıldırım, vatandaşlara "Tahriklere kapılmamaları" çağrısı yaptı.

"Herkes evine çekilsin. Şimdilik bu kadar yeter." diyen Yıldırım, Hollanda'da bulunan Türk vatandaşlarının da sakin olmalarını, aklı selimle hareket etmelerini ve tahriklere prim vermemelerini istedi.

Yıldırım, Hollanda hükümetine verilebilecek en güzel cevabın 16 Nisan'da halk oylaması sonucu ile daha iyi anlaşılacağını belirtti.

"KARŞILIĞI EN AĞIR ŞEKİLDE VERİLECEK"

Başbakan Yıldırım, "Hollanda'nın iç siyaset sorunları olduğu anlaşılıyor, ayın 14'ünde yapılacak seçimler var. Bu seçimler dolayısıyla bugün yaşadığımız olay Hollanda'nın tamamen iç siyasetinden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyoruz ama şartlar ne olursa olsun hiçbir yönüyle bu bizim açımızdan kabul edilemez ve bunun mutlaka karşılığı en ağır şekilde verilecek." diye konuştu.

Hollanda'nın tutumu karşısında Türk vatandaşlarının duruşunu da değerlendiren Yıldırım, bunun Türkiye'ye dışarıdan yapılacak haksız bir muamele ve yanlışa karşı, bütün fikir ayrılıklarını terk edip milli bir duruş, birlik, beraberlik içinde bulunulduğunu gösteren somut bir örnek olduğunu bildirdi.

"Şu an için gerek Hollanda'da, gerek Türkiye'deki vatandaşlarımız, maksat hasıl oldu, artık evlerine dönebilirler. Şu an için kriz çözülmüş durumda." diyen Yıldırım, ancak bunun sonuçlarının olacağını ve gereken cevabın verileceğini kaydetti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir