taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Mehmet Şimşek: Barbarca bir katliam

Başbakan'ın talimatıyla Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bakan Recep Akdağ ve AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül Gaziantep'e geldi.

İHA | 21.08.2016 - 04:05..

j

Gaziantep'te yaşanan terör saldırısının ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatı üzerine Gaziantep'e gelen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Genel Sekreter Gül havalimanı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mehmet Şimşek, "Terör saldırısını lanetliyorum. Bulunduğu coğrafyaya rağmen birlik ve beraberliğin en üst düzeyde olduğu Gaziantep hedef seçildi. Türkiye'nin lokomotif şehirlerinden biridir" dedi. Şimşek, saldırıyı düzenleyen örgüt konusunda ise ilgili birimlerin araştırmayı sürdürdüğünü söyledi.

"KAN İHTİYACIMIZ YOK"

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise, sosyal medyada yer alan kan ihtiyacı olduğu konusunun doğru olmadığını söyledi. Akdağ, "Kan ihtiyacımız yok. İhtiyaç olsa, Kızılay'a ya da Sağlık Bakanının ifadelerine kulak verilmeli. Bunun dışındaki talep ve isteklerin herhangi bir anlamı yok. Aksine hastane çalışanlarının işleri aksatılıyor" dedi.

Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ise, "Tüm milletimize baş sağlığı diliyorum. Bu acı hepimizin acısı. Milletçe, devletçe bu acıların yaralarını saracağız. Tüm devletimize, gazi şehrimize başsağlığı diliyorum" diye konuştu.Açıklamanın ardından Şimşek ve beraberindekiler havalimanından ayrılarak, son durum hakkında bilgi almak amacıyla Gaziantep Valiliği'ne doğru yola çıktı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)