taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Başbakan'ın Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı konuşması

Başbakan Erdoğan Başakşehir Şehir Hastanesi'nin temel atma töreninde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Başbakan'ın Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı konuşması

Başbakan'ın Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı konuşması

Başbakan Erdoğan Başakşehir Şehir Hastanesi'nin temel atma töreninde konuştu.

Erdoğan'dan Gülen'e: Apaçık ihanet içinde - izle

'BENİM VATANDAŞIM İSTEDİĞİ ECZANE'DEN İLACINI ALABİLİYOR'

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Sözleşmedeki süre 36 ay. 36 ayda buranın bitmesi gerekiyor. İnşallah Başakşehir Şehir Hastanesi 36 aydan daha kısa sürede hizmet vermeye başlar. Şehir hasteneleri projesi benim hayalimdi. Artık 11 yılı Mart 15'te başbakan olarak dolduruyorum. Yoksul kardeşim yeri geldi rehin alındı. Hastanede rehin alındı. Hani bunlar halkçıydı? Yeri geldi ölen vatandaşı bile rehin aldılar. Ölü yaa, ölü rehin alınır mı? Bu ülke bunları da gördü. Tedavi, ilaç dertti. Bu halkçıyız diyenler halkın derdinden anlamadılar. Kendi halinde bıraktılar. Benim vatandaşım istediği eczaneden istediği ilacı alabiliyor. Bunları neden yaptık.

'BU SABAH BİR HABER ALDIM GENÇ SPORCUMUZ MAALESEF'

İşte bu sabah bir haber aldım. Bir genç sporcumuz maalesef Mısır’da müsabaka esnasında kalp krizi, rahmetli oldu. Allah rahmet etsin. Şimdi jet ambulansımız işte onu almaya gidiyor. Belki de gitti. Bugünler için varız biz. Sağlığında da ölümünde de halkımız için varız biz. Aciz bir ülke konumunda olmayacağız dedik. Zavallı bir ülke konumunda olmayacağız dedik.

'BİZ GERÇEK KANUNİ'NİN TORUNLARIYIZ'

Biz televizyon ekranlarında yayınlanan Kanuni'nin değil gerçek Kanuni'nin torunlarıyız. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet yok, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi diyen Kanuni'nin torunlarıyız. Yani bir sağlıklı nefese, koskoca cihan imparatorluğunu feda edebilecek bir iradeye sahip bir ecdadın torunlarıyız. İşte şimdi burada da bu şehir hastanesini de bu anlayışla kuruyoruz. İnşallah Asya yakasında, Anadolu yakasında da bu hastaneleri kuracağız. Siz bize yürüyün dediniz yürüdük ve beraber yürüdük. İnşallah Anadolu yakasında da yine benzer bir hastane kuracağız. Sizler varsınız biz varız. Siz bize yürü dediniz yürüdük. Eğitime ve sağlığa çok ciddi yatırımlar yaptık ve hala yapıyoruz. İnsan olmadan devlet olur mu? Devleti arkaya aldık insanı öne çıakrdık. Kimsenin cesaret edemediği sağlık reformları yaptık. Sporcumuz bir genç Mısır'da müsabaka sırasında kalp krizi geçirdi vefat etti şimdi gidip jet ambulansımız alacak.Aciz bir ülke konumunda olmayacağız dedik. Kardeşlerim biz bu arada biliyorsunuz aile hekimliğini kurduk. Herkesin bir doktoru olsun istedik. Bizden öncekiler bunları niye yapmıştı? Akılları nereye kiralanmıştı? Merhum Menderes'i halkına değer verdiği için o malum çevreler sevmediler.Hiç haz etmediler. Merhum Menderes'e o gün yapılanlar bugün bize yapılıyor.

'TÜM İTİRAZLARA RAĞMEN KANAL İSTANBUL'U DA YAPACAĞIZ'

Türkiye 4A uydusuna kavuştu. yeni bir uydu yapılıyor. O da Nisan ayında uzaya fırlatılacak. 5. uydudan sonra kendi uydumuzu Ankara Kazan'da üreteceğiz. Ana muhalefet gidiyor Hakkari'ye Türk bayrağı dalgalandırmıyor neden çünkü oradakilerle anlaşma yapmış. Biz vatanımızın üzerinden asla bir ameliyata izin vermeyeceğiz. Bakınız 3. Köprü yapılıyor rahatsızlar, Marmaray yapıldı rahatsızlar. Otomobillerin geçeceği bir tüp geçit yapılıyor onu da seneye açacağız. Görseler ona da itiraz ettiler. Tüm itirazlara rağmen Kanal İstanbul'u da yapacağız.

'SON MANŞETİ BENİM MİLLETİM ATACAK'

Bazı ablalar gelip kapınızı çalabilir, onlara şunu söyleyin biz halimizden memnunuz, sizin de kendinize güveniniz varsa parti kurun deyin. Bunlar, yurtdışındaki paralelden talimat alıp bizim ülkemizin istihbarat teşklitına silah doğrultuyorlar. Paralel yapının savcısı, benim bilgim iznim olmadan MİT' e müdahale edemezsin. Bu ne cesaret...Bu ihanetin, bu casusluğun hesabını hepsinden soracağız. Bunlara talimat veren elebaşlarından da hesap soracağız. Biz bu operasyonları çok iyi biliriz. Biz bunlarla mücadele ettik hayatımız boyunca. Muhtar bile olamaz dediler.Hangi amnşeti atarlarsa atsınlar biz bunlara boyun eğmeyeceğiz. Medya, arkasına paralel yapıyı alarak gündeme oluşturmaya çalışıyorlar. Kabataş görüntüleri yayınlayıp o çirkin görüntülerin üstüne kapatmaya çalışıyorlar. Adli tıp raporuna, darp izlerine itibar etmiyorlar. Kadına şiddet konusu gündeme gelince aslan kesilirler ama söz konusu bir dindarsa bunların pusulası şaşar böyle. Son manşeti benim milletim atacak.30 Mart'ta sandıkta benim milletim manşeti atacak.

'PEYGAMBERİMİZE YAPTIKLARI HAKARET SAYGISIZLIK ORTADA'

Sevgili peygamberimize yapılan hakaret saygısızlık ortada. Böyle bir şey olabilir mi? Peygamber efendimiz Miraçtan iniyor bir kamyona bindiriliyor ve bunların senaryosundaki divaneler orda koşuyorlar. Her an şecaat arz ederken sirkatini söylüyorlar. Dağıttılar bunlar dağıttılar. Peygamberimizi rüyada görüyorlarmış peygamber efendimiz de “tweetleri ikiye katlayın” diyormuş. Uzaktan da bir ses geliyormuş evet tweetleri ikiye katlayın diye… Ak Parti bu seçimlerde yüzde kaçla çıkacak bu önemli."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir