taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6387
Euro
7.2846
Altın
1598.24
Borsa
88710.04
Gram Altın
340.303
Bitcoin
41935.27

Başbakan'ın ihanet dediği TIR aramasının fotoğrafları

Fotoğraflarda, jandarmanın MİT personellerine silah doğrulttuğu açıkça görülüyor.


Whatsapp ile paylaş
Başbakan'ın ihanet dediği TIR aramasının fotoğrafları

Başbakan Erdoğan'ın 'ihanet” olarak değerlendirdiği Suriye'ye giden yardım TIR'larına yönelik operasyona ilişkin fotoğraflar Yeni Akit gazetesinde yayınlandı.

'ATEŞ AÇMAK İÇİN MEVZİ ALDILAR'

Fotoğraflarda, jandarmanın MİT personellerine silah doğrulttuğu açıkça görülüyor. MİT, Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği raporda yer alan sıralı fotoğraflarda, “Milli menfaatlerimizi canları pahasına korumaya çalışan şerefli istihbarat görevlilerinin uzun namlulu silahlarla durdurulduğu, Jandarma komandoların ateş açmak için mevzi aldığı açıkça görülüyor” denildi.

Başbakan'ın ihanet dediği TIR aramasının fotoğrafları

Başbakan'ın ihanet dediği TIR aramasının fotoğrafları

Başbakan'ın ihanet dediği TIR aramasının fotoğrafları

'DARP EDİLİP KELEPÇELENDİLER'

Raporda ayrıca TIR'lara eskortluk yapan otomobilde bulunan görevlilerin kimlik göstermesine dahi fırsat verilmediği, onlarca jandarma tarafından darp edilip kelepçelendikleri vurgulandı. Arama yapılan birinci TIR'dan ilaç çıkması üzerine jandarmanın panikleyerek TIR'ları askeri depoya götürmek istediğine dikkat çekildi.

TERÖRİST MUAMELESİ

Milli İstihbarat Teşkilatının Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığına gönderdiği raporda yer alan fotoğraf ve bilgi notları, Adana Savcılığı ile Jandarmanın, devletin istihbarat teşkilatına adeta terörist muamelesi yaptığını ortaya koydu.

BİLGİ NOTUNDA YER ALANLAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da incelediği fotoğraflarda, milli menfaatlerimizi korumak için canlarını riske atan istihbarat görevlilerinin uzun namlulu silah doğrultularak durdurulduğu görülüyor. MİT'in hazırladığı raporda yer alan bilgi notunda “İki asker mevzi alıp uzun namlulu silahlarla araç içerisinde bulunan görevlileri hedef almıştır. Durdurulan otomobilde bulunan personele onlarca muvazzaf müdahale etmiş, ağır hakaretlerde bulunulan görevliler asfalt zemine yatırılarak darp edilmiştir. Personelin bilek, kol ve boyun bölgesinde ciddi derecede yaralanmalar olmuştur. Sözde patlama ihtimaline karşı sinyal kesici araç getirilmesi ise tam bir kurgudan ibarettir.” ifadelerine yer veriliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir