taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Başbakan'ın Memur-Sen konuşması

Başbakan Erdoğan, Memur-Sen'in Büyük Türkiye Buluşması'nda konuştu.


Whatsapp ile paylaş
Başbakan'ın Memur-Sen konuşması

Memur-Sen'in "Medeniyet, İnsan, Demokrasi ve Şehir" konulu törende konuşan Başbakan Erdoğan, Cemaat'e yüklendi. "Gençler şehit olmuyor ya bundan rahatsız oluyorlar. Çünkü bunlar kandan beslenen vampirler. Bu ülkeyi kaosa mahkum edemeyecekler. Türkiye'nin önündeki son engel bu çetedir. Kimin ne meselesi varsa siyaset zemininde çözülmeli." dedi.

Başbakan'ın Memur-Sen konuşması

Ayrıca Fethullah Gülen'e seslenen Erdoğan, "Bir yerlerden emir geliyor. Ben de diyorum ki bir yerlerden emir vereceğinize lütfen bu ülke sizin vatanınız değil mi? Gelin ne yapacaksanız vatanınızda yapın. Niye buraya gelmiyorsunuz? Yoksa buraya gelince bazı şeyler açığa çıkar endişesini mi taşıyorsunuz" şeklinde konuştu.

Başbakan Gülen'e seslendi

İşte Başbakan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Memur-Sen kurulduğu günden itibaren merhum Akif İnan'ın çizdiği istikamette emeğin, hakkın, demokrasinin, milli iradenin barışın mücadelesini verdi. 28 Şubat'ta dimdik duran Memur-Sen ve yönetimine teşekkür ediyorum. 17 Aralık darbe sürecinde dimdik durduğunuz eğilmediğiniz için sizlere tek tek teşekkür ediyorum.

"DARBELER KISIR DÖNGÜ DEĞİLDİR"

28 Şubat sürecini iliklerimize kadar yaşadık. Son 12 yılda AK Parti'ye yönelik saldırıları, darbe girişimlerini sabotajlarını yaşadı. 17 Aralık başarısız darbe girişimini yaşıyoruz.

Genç Memur-Sen üyelerine diyorum ki, darbeler Türkiye'nin değişilmez talihi değildir. Darbeler her 10 yılda Türkiye'yi adeta donduran kısır döngü değildir. Adeta bir kısır döngü gibi Türkiye'yi darbelere mahkum etmek isteyenlere karşı mücadele veriyoruz.

Erdoğan: Darbeler Türkiye'nin değişmez kaderi değildir

SES KAYITLARI

Binlerce dinleme yapılmış ses kayıtları depolanmış. İşadamına gitmişler elimizde ses kayıtları var demişler, ondan para almışlar. Kimi işadamların hukuk işlerini çözmüşler, hukuksuz işlere bulaşmışlar. Gazeteciye gitmişler tehtit etmişler. Bu kayıtların bazıları servis edilmiş. Siyasetçiye gitmişler siyasi partileri dizayn etmişler.

"HİÇ BU KADAR AHLAKSIZ OLMAMIŞLARDI"

Biz bunları 28 Şubat'tan biliriz ama 28 Şubat'ta bu kadar ahlaksız olmamışlardı. Aldanmışız, gerçekten safmışız ben bu medyaya, CHP'ye, MHP'ye, paralel yapıya sesleniyorum. Geçti o günler. Sabah erken kalkanın darbe yaptığı günler geride kaldı. Manşetlerle hükümet kurma yıkma geride kaldı. Artık beşli çeteler devri geride kaldı. Artık öyle şapkasını alıp gidecek bir hükümet yok zaten benim şapkam da yok.

KABATAŞ OLAYI

Elinizde ne varsa ortaya koyun, hodri meydan diyorum. Kabataş'ta 8 ay sonra bir kadın üzerinden tarihin en alçakça linç girişimini yapıyorlar. Biz bu alçaklığını peşini bırakmayız, bunun hesabını da sorarız. Yüreğinde vicdanı olan böyle bir şey yapmaz.

"NİYE BURAYA GELMİYORSUNUZ"

Bir yerlerden emir geliyor. Ben de diyorum ki bir yerlerden emir vereceğinize lütfen bu ülke sizin vatanınız değil mi? Gelin ne yapacaksanız vatanınızda yapın. Niye buraya gelmiyorsunuz? Yoksa buraya gelince bazı şeyler açığa çıkar endişesini mi taşıyorsunuz.

Malum gazetelerin tamamı Kabataş hadisesi diye bahsediyor. Yazıklar olsun sizin insalığınıza, ayrımcılığınıza. Yeni internet yasasıyla CHP ve MHP'yi biz koruma altına alıyoruz. Kim kimin yanında duruyor her şey ortaya çıkıyor.

"TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDEKİ SON ENGEL BU ÇETEDİR"

Gençler şehit olmuyor ya bundan rahatsız oluyorlar. Çünkü bunlar kandan beslenen vampirler. Bu ülkeyi kaosa mahkum edemeyecekler. Türkiye'nin önündeki son engel bu çetedir. Kimin ne meselesi varsa siyaset zemininde çözülmeli.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir