taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3087
6.00565
1326.53
101728.51
226.41

Başbuğ: Yeter artık biraz sesinizi çıkarın

İlker Başbuğ, İzmir Konak Meydanı'nda tutuklu asker yakınlarının oluşturduğu Vardiya Bizde Platformu’nun üyelerine seslendi.

19.04.2014 - 16:29..
Whatsapp ile paylaş
Başbuğ: Yeter artık biraz sesinizi çıkarın

Başbuğ: Yeter artık biraz sesinizi çıkarın

Yaklaşık 100 kişiye seslenen Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeline zulüm yapıldığını ifade etti. "Dünyada hiçbir orduya bu şekilde davranılamaz. Yeter artık biraz sesinizi çıkarın. Bu ordu sizin ordunuz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başbuğ: Yeter artık biraz sesinizi çıkarın

''DOSYAYA NE ZAMAN GİRDİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL''

“Askeri casusluk davasında 357 sanık var. Bu sanıkların 316’sı asker. Burada da yine bir elektronik posta ihbarı ile başlıyor. İhbar postası Amerika’dan atılmış. Bir savcıya geliyor önce. Bu savcı bunu 1.5 yıl inceliyor. Diyor ki ‘Burada bir suç yok. Ben dava açmıyorum.’ Savcı değişiyor. Başka bir savcı atanıyor. Ertesi gün o savcı operasyona başlıyor. Dosyaya ne zaman girdi anlamak mümkün değil.

''BUNU BİRİLERİNİN HALKA ANLATMASI GEREKİR''

Geçen Cuma günü olan duruşmada savcı bir mütalaa veriyor. Örnek bir mütalaa. Yargının içinde bulunan bütün savcıları, hakimleri aynı kategoriye koymayın lütfen. Bu yanlış. Bunun içinde gerçekten hukuk adamı olan savcılar, yargıçlar var. İşte bunun bir örneği İzmir davasına bakan savcı. Geçen hafta diyor ki ‘Sadece dijital verilerle suçlayamazsınız. Ben bu davada tutuklu olanların serbest bırakılmasını istiyorum.’ 10 kişiden 5’i bırakıldı. Fakat yine anlayamıyorum. Savcı ertesi günü davadan el çektiriliyor. Bunun nedeni nedir? Bunu birinin halka anlatması gerekir.

Başbuğ: Yeter artık biraz sesinizi çıkarın

"NEREDELER?"

Hurşit Tolon, Muzaffer Tekin ve Levent Ersöz sadece gizli tanıkların ifadesine dayanılarak suçlandı. Sadece gizli tanık ve dijital verilere dayanarak insanlar suçlanamaz, cezalandırılamaz, mahkum edilemez. Bunlara lütfen hukuk fakülteleri de ses çıkartsın. Nerede hukuk fakülteleri? Nerede dekanları? Hiç birinin sesini duyamıyorum

''YETER ARTIK BİRAZ SESİNİZİ ÇIKARIN''

Türk Silahlı Kuvveleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeline zulüm yapılıyor. Dünyada hiçbir orduya bu şekilde davranılamaz. Yeter artık biraz sesinizi çıkarın. Bu ordu sizin ordunuz.”

KOCAOĞLU'NDAN TEBRİK

İlker Başbuğ’un konuşma yaptığı Sessiz Çığlık eylemine destek verenler arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da vardı. Kocaoğlu, konuşmasının ardından İlker Başbuğ’un yanına giderek tebrik etti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir