taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7715
6.3987
1497.1
95394.24
277.928

Baz istasyonu kurma vaadiyle dolandıran çete çökertildi

Aydın’ın da köylerine giderek vatandaşlara, baz istasyonu kurma karşılığında kira vaadinde bulunan dolandırıcı çete çökertildi.

İHA | 01.06.2019 - 04:25..
Whatsapp ile paylaş

Denizli, Manisa, Uşak, Isparta, Aydın, Afyonkarahisar ve Muğla kentlerinde toplam 17 kişiyi dolandıran şahıslar, Denizli’de jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Baz istasyonu kurma vaadiyle dolandıran çete çökertildi

ÇETE ÇÖKERTİLDİ

Gittikleri kentlerdeki, köylerde arazi sahiplerine GSM şirketlerinden geldiklerini söyleyip, şirketlere ait kimlik beyan ettikten sonra "Arazinize baz istasyonu kurup yıllık yaklaşık 100 bin TL kira vereceğiz ancak vergisini vermeniz gerekiyor." diyerek 3-5 bin TL arasında değişen parayı müştekilerden aldıktan sonra sırra kadem basan örgüt üyeleri, yakayı ele verdi.

Baz istasyonu kurma vaadiyle dolandıran çete çökertildi

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Şikayetlerin artması üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, önce örgüt üyelerinin olayda kullandıkları ve sahte plakalı olan aracın gerçek plakasını tespit etti. Ardından soruşturmayı derinleştiren ekipler, şüpheli 8 kişinin Tavas ve Kale çevresinde olduğunu öğrenince yakın takip başlattı.

Yapılan titiz takip sonrası şüpheliler, kullandıkları araç ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
Şahısların yapılan üst ve araç aramalarında ise 1 adet sahte plaka, 2 adet GSM şirketlerine ait sahte görevli belgesi, 16 adet sahte kiralama sözleşmesi, 1 adet sahte yetkilendirme belgesi, 50 adet kartvizit, 1 adet matkap, 24 adet farklı kişi ve kurumlara ait kaşe, 122 adet başkalarına ait kimlik fotokopisi ele geçirildi.
Şahıslar, işlemlerinin ardından Tavas Adliyesi'ne sevk edildiler.Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir