taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

BBP: HSYK değişikliği kanunlaşırsa bu ihanet olur

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; Hükümetin yaptığı HSYK ile ilgili değişiklik Meclis’te kanunlaşırsa bu ihanet olur.

20.01.2014 - 08:25..
Whatsapp ile paylaş

BBP: HSYK değişikliği kanunlaşırsa bu ihanet olur

Destici, partisinin Adana, Mersin Osmaniye, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Hatay belediye başkan adaylarını açıkladığı toplantıda, 17 Aralık’taki rüşvet operasyonu üzerinden hükümete yüklenerek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yapısı ile ilgili değişikliğe tepki gösterdi.

''DEĞİŞİKLİK KANUNLAŞIRSA BU İHANET OLUR''

Destici, “Bundan sadece 3 sene önce 12 Eylül referandumunda bizim de 'Eksik ama evet' dediğimiz HSYK’nın yapısı oluşturuldu. Ne oldu da bunu tekrar değiştirme ihtiyacı hissediyorsunuz? Sadece bir şey oldu, ucu iktidar partisine dokundu, hepsi bu kadar. Hükümetin yaptığı HSYK ile ilgili değişiklik Meclis’te kanunlaşırsa bu ihanet olur. Çünkü milletin referandumla değiştirdiğini o zaman yine millete götüreceksiniz. Eğer millet evet derse o zaman biz de alırız milletin ‘evet’ kararını başımızın üzerine koyarız” diye konuştu.

''BİZ NEDEN 550 KİŞİYE MAAŞ ÖDÜYORUZ''

TBMM’yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yönettiğini savunan Destici, “Türkiye’nin kaderine 4 kişi karar veriyorsa biz niye o zaman 550 kişiye maaş ödüyoruz” dedi.
Mustafa Destici, yeniden yargılama adı altında yapılmak istenenin örtülü bir af olduğunu iddia ederek, hükümetin PKK’lı teröristleri affetmeyi yeniden yargılama kılıfı adı altında yapmaya çalıştığını öne sürdü.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir