taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5836
Euro
7.2513
Altın
1619.01
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.126
Bitcoin
41889.55
fuzulev

BDP Lideri Demirtaş'ın grup toplantısı konuşması

BDP Lideri Selahattin Demirtaş, grup toplantısında yaptığı konuşmasında internet düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edilmesini istedi.


Whatsapp ile paylaş

BDP Lideri Demirtaş'ın grup toplantısı konuşması

BDP Lideri Demirtaş'ın grup toplantısı konuşması

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Alevilerin Hızır oruçlarının hayırlı olmasını diledi.

İNTERNET DÜZENLEMESİNE ELEŞTİRİ

Konuşmasının başında internet düzenlemesiyle ilgili eleştirilerde bulunan Selahattin Demirtaş, bu yasaya hem komisyon hem de Genel Kurul aşamasında BDP olarak muhalif tutum sergilediklerini belirtti

BDP Lideri Selahattin Demirtaş'ın konuşmasının satır başları;

"CUMHURBAŞKANI İNTERNET YASASI'NI VETO ETMELİ"

"AK Parti bu tasarıyı kanunlaştırıp Çankaya’ya gönderdi. Sayın Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunmak istiyorum. Cumhurbaşkanlığı makamı bu gibi durumlarda emniyet supabı görevi görüyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu yasayı veto edip parlamentoya göndermesi çağrısı yapmak istiyorum.

" 'BİZ BARIŞI GETİRECEĞİZ' DEDİN"

Bir yıldır yürüttüğümüz Çözüm Süreci'nin güvenliği adına tek bir yasa bile çıkartmıyorlar.Çözüm Süreci koptu kopacak. Verdiği sözler var, kamuoyunun huzurunda verdiği sözler var. ‘Biz barışı getireceğiz’ dedin, sen kendi ağzınla ifade ettin. ‘Biz 21 Mart’taki bildiriye bağlıyız’ dedin, peki 1 yıldır PKK gerillaları Türkiye sınırlarının dışına çıkmış bekliyorlar, sonsuza kadar orada mı kalacaklar, kurda kuşa mı yem olacaklar, inmeyecekler mi dağdan, hani bunun yasası? Çözüm Süreci’nin güvenliği, yurttaşın güvenliği AK Parti’nin umurunda bile değil. Kendi güvenlikleri için bakın neler yapıyorlar. Bu savaşta canını yitiren her canın bizim için kıymeti vardır. Bu şekilde yürüyecek mi? Biz Çözüm Süreci bitmesin diye canla başla çalışıyoruz. Biz bu süreci Başbakan’ın gül yüzü için desteklemedik. Halklarımız özgür olsun, gençlerimiz ölmesin diye bu sürece girdik. Bu süreç sonlanırsa bir bakalım ne olacak o zaman?

"BUNUN ADI İLKESİZLİK, NE BARIŞI SAĞLAMASI"

Her gün neredeyse cezaevlerinde hasta tutsaklarla ilgili dram dolu başvurular alıyoruz. Bunun adı cezaevinde eceliyle ölmek değil, idam cezasının gayri resmi uygulanmasıdır. Polisin insafına kalmış, oturduğun mahalleye göre ya yaşayacaksın ya da öleceksin. 100 yıllık bir meselenin çözümü ile ilgili bizler o kadar ciddi yaklaşacağız, 16 defa İmralı’ya, Kandil’e gideceğiz, defalarca hükümet ile görüşeceğiz, bunların yaklaşımı da böyle olacak. Bunun adı ilkesizliktir, ne barışı sağlaması.."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir