taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Korkut Eken'den Pervin Buldan'a hakaret

Mecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili görülen davada sanık Korkut Eken, BDP Milletvekili Pervin Buldan'a 'PKK vekili S.... git' diyerek hakaret etti.


Whatsapp ile paylaş
Korkut Eken'den Pervin Buldan'a hakaret

Korkut Eken'den Pervin Buldan'a hakaret

Ankara 13. Ağır Ceza Mehkmesi'nde 1993 yılında Mecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili, Mehmet Ağar, İbrahim Şahin ve Korkut Eken'in de aralarında bulunduğu özel harekat polislerinin yargılandığı davada tansiyon yükseldi.

'BANA ADAM DİYEMEZSİN AVUKAT MÜSVETTESİ'

Davaya katılma talebinde bulunmak için söz alan Çağdaş Hukukçular Derneği avukatlarından Engin Gökoğlu, sanıkları işaret ederek bu adamlar bir gün katiller gibi sözler söylediğinde Korkut Eken sinirlenerek ayağa kalktı. Dişlerini sıkarak 'Bana adam diyemezsini terbiyesiz, avukat müsvettesi' gibi sözler söyledi.

'SEN PKK VEKİLİ S.... GİT '

Bu sırada izleyici sırasında oturan BDP Milltvekili Pervin Buldan dönerek, 'İnsan değilsiniz, katilsin sen' diye bağırınca diğer sanıklarda, 'Susturun şunları, sözlerinize dikkat edin' gibi cümleler kurdu. Korkut Eken'in de Pervin Buldan'a 'Sen PKK vekili s... git' dediği duyuldu.

KONUŞULANLAR TUTANAĞA GEÇİRİLMEDİ

Tansiyonun giderek yükselmesi üzerine mahkeme başkanı ayağa kalktı ve sanıklara dönerek, "Hiçbiriniz konuşmayın, yorum yapmayın, ben söz verince konuşacaksınız" uyarısında bulundu. Mahkeme başkanı söylenen bir çok sözü duymadığını belirterek tutanağa geçirmezken, avukatlar kendi beyanları olarak mahkemede yaşananları tutanağa geçirdi. Mahkeme, avukatlarının müdahillik taleplerini ve sanıkların tutuklanmaları taleplerini değerlendirmek için mahkemeye ara verdi.

'KORKUT EKEN KENDİSİNE YAKIŞANI YAPTI'

Duruşma salonundan çıkan Pervin Buldan, "Onları muhattap almıyorum. Kendilerine yakışanı yapıyorlar. Onlardan ancak bu beklenir. Korkut Eken kendisine yakışanı yaptı.İçeride bir tiyatro oynanıyor.Adalet sağlanamadı.Ağar'ın hesap vermesi gerekiyor, sanıklar tutuklu yargılanmalı" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir