taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4451
Euro
7.174
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.42
Bitcoin
38676.42

BDP'li vekilden tek devlet vurgusu

BDP Mardin Milletvekili Erol Dora, “Biz Türkiye’de devlet yönetiminin tek olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

27.02.2014 - 14:50..
Whatsapp ile paylaş

BDP'li vekilden tek devlet vurgusu

BDP Mardin Milletvekili Erol Dora, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında MGK toplantısından sonra yapılan bildirinin sorulması üzerine, “Biz Türkiye’de devlet yönetiminin tek olması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye gerçek anlamda hukukun üstünlüğüne dayalı, bugün AB’ye tam üyelik için müzakere yürüten ülkedir. Biz devletin içindeki kendi amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik farklı yapılanmaları hukukun içinde değerlendirmemiz mümkün değil” dedi.

'ARAŞTIRMALARDAN SONRA SAĞLIKLI CEVAP GELEBİLİR'

Dora, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları ile ilgili soruya ise, “Bu verilerin doğru olup olmadığına yönelik bir done elimizde yok. Buna ancak süreç içinde ve yapılan teknik araştırmalardan sonra sağlıklı cevap verilebilir” yanıtını verdi.

KUVVETLER AYRILIĞI ZEDELENDİĞİ ZAMAN...

“Türkiye’de parlamenter demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisi kuvvetler ayrılığıdır” diyen Dora, kuvvetler ayrılığından yana olduklarını belirterek,  “Bugün kuvvetler ayrılığı zedelendiği zaman bu ülkede demokrasi ve hukukun üstünlüğünün zedeleneceğini söyleyen bir partiyiz” diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir