taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7392
Euro
7.2904
Altın
1619.85
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.029
Bitcoin
46041.65

Belgiye Teyze'nin karnından devasa tümör çıkarıldı

Kocaeli'de Belgiye Denli'nin karnından 57 kilogram ağırlığında kitle çıktı.


Whatsapp ile paylaş

Belgiye Teyze'nin karnından devasa tümör çıkarıldı

Belgiye Teyze'nin karnından devasa tümör çıkarıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İzzet Yücesoy, 62 yaşındaki Belgiye Denli'nin karnının son birkaç ayda hızla büyümesi üzerine hastaneye müracaat ettiğini söyledi.

Yapılan tetkiklerde hastanın karnında kitle bulunduğunu tespit ettiklerini ve hemen ameliyata aldıklarını ifade eden Yücesoy, polikliniğe geldiğinde yürüyemez halde olan Denli'nin, karnında daha önce görmediği kadar büyük bir kitle bulunduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

DR. YÜCESOY: KİTLE KALBE KADAR İLERLEMİŞ

Yücesoy, "Kitle nedeniyle hastamız nefes alamaz hale gelmişti, bunun üzerine hemen ameliyata aldık. Karna girdiğimizde rahimden kaynaklanmış ve kalbe kadar ilerlemiş, bütün karnı dolduran dev bir kitleyle karşılaştık. Bu kitleyi dışarı zor çıkardık. Patoloji raporu sonunda kitlenin kötü bir tümör tipi olduğunu öğrendik ama neyseki yayılma yok. Literatürü taradık, miyom dediğimiz uterusun iyi huylu tümörlerinden dünyada 60 kilo çıkarılmış ama sarkom tipinde bu kadar ağır kiloda kütle yok" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir