taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Benzin ve motorine indirim mi geliyor

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, "Eğer dolar kuru bu seviyede kalırsa bu hafta akaryakıt fiyatları 4 kuruş düşecek" dedi.


Whatsapp ile paylaş

Benzin ve motorine indirim mi geliyor

Benzin ve motorine indirim mi geliyor

CNBC-e’de Ufuk Şanlı ve İnci Özkasnak’ın birlikte sunduğu ‘Enerji Koridoru’ Programına katılan Zülfikar, akaryakıt fiyatlarının uluslararası petrol fiyatları ve dolardaki dalgalanmalara bağlı olarak değiştiğine işaret etti. TABGİS Başkanı Zülfikar, “Bu nedenle benzin fiyatları kısa bir süre psikolojik sınır olarak kabul edilen 5 lirayı aştı. Şimdi yine aynı gerekçelerle düşmesini bekliyoruz” diye konuştu.

5 LİRA PSİKOLOJİK SINIRDI

Fiyatlardaki artılın tüketimi olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Zülfikar, “Benzinde 5 lira psikolojik sınırdı. Sınır son zamlarla aşıldı. Bu durum tüketicileri de olumsuz etkiliyor. Benzin ve motorin satışlarında yılbaşından bu yana gözle görülür bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz” dedi. Akaryakıt fiyatlarının düşmesinin tüketimi olumlu etkilediğine işaret eden TABGİS Başkanı Zülfikar, “Fiyatlar düşünce akaryakıt tüketimi de daha fazla artıyor. Bu yüzden akaryakıt şirketleri fiyatların artmasını değil, düşmesini her zaman daha fazla tercih eder” yorumunu yaptı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir