taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5679
Euro
7.223
Altın
1615.87
Borsa
90192.99
Gram Altın
341.761
Bitcoin
42432.15
fuzulev

Beşikçioğlu'nun oyununun biletleri 1.5 dakikada tükeniyor

Erdal Beşikçioğlu'nun 'Bir Delinin Hatıra Defteri' isimli oyununun biletleri karaborsaya düştü.


Whatsapp ile paylaş

Beşikçioğlu'nun oyununun biletleri 1.5 dakikada tükeniyor

Beşikçioğlu'nun oyununun biletleri 1.5 dakikada tükeniyor

13 tiyatro gişesinin önünde gece yarısı başlayan uzun kuyruklar bir yana 10 liraya satılan oyunun biletleri karaborsada 150-200 liraya kadar çıktı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 'karaborsaya' dur demek için tarihinde bir ilke imza atarak, bilet satışına "Aynı kişi oyunu bir kez izleyebilir, bunun için de nüfus cüzdanı ibraz edilmelidir" şartı getirdi.

BİLETLER 1.5 DAKİKADA BİTİYOR

Ankara Atölye Sahnesi'nde sahnelenen oyun, bu yıl Akün Sahnesi'ne taşındı. Akün Sahnesi, oyuna göre yeniden dizayn edildi. Koltuklar söküldü. Ama seyirci sayısı 150 ile sınırlı kaldı. Kimi hafta 3 kimi hafta 6 oyun için biletler 13 gün önceden satışa çıkarken, bilet almak için 13 tiyatro sahnesinden birinin kapısında gece yarısından itibaren sıra olmak gerekiyor. Devlet Tiyatroları yetkilileri, azimli izleyicilerin, battaniyeleri ve çay-kahveleriyle biletin satışa çıkacağı günün gecesinde sıraya girdiklerini belirtirken, "Saat 10.00'da gişe açılıyor ve 1.5 dakika içinde 150 biletin tamamı satılıyor. Dolayısıyla bu oyunun biletlerini internet ortamında almak mümkün olmuyor" diyorlar. Gece yarısı sıraya giren herkesin bilet alması da mümkün olmuyor. Gişe görevlileri, "10 saat bekleyip alamayanlar oluyor. Kendilerine sıra geldiğinde bilet bitmiş olabiliyor. Ya da sistem arızalanıyor ve alamadan dönüyorlar" diyor.

GİŞEDE 6 KARABORSADA 200 LİRA

Biletler, Devlet Tiyatroları gişelerinde indirimli 6 lira, tam 10 lira iken; karaborsada 150-200 liraya kadar çıktığına dikkat çeken yetkililer, bu soruna çözüm bulmak için tarihlerinde ilk kez 'nüfus cüzdanı ile bilet ve izleme sınırlaması' getirildiğini belirttiler. Yaklaşık iki ay önce gişelere, "Bir seyirci bir oyunu en fazla bir kere izleyebilir. Bunun için bilet satarken mutlaka kimlik isteyin ve bilete T.C kimlik numarası, ad ve soyad bilgisini girin" talimatı gönderilmiş. Kimi gişe görevlileri, bir kimliğe bir bilet verildiğini; evli çiftlerin ellerinde eşinin kimliği olsa bile bilet vermediklerini anlatırken; kimi görevliler ise bir kimlikle 4 bilet almanın mümkün olduğunu söylüyorlar.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir