taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Beşir Atalay'dan Faruk Bal'a tepki: Ayıp be ayıp

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Kürtlerin lideri Öcalan’dır’ açıklamasını yapmadım” dedi.


Whatsapp ile paylaş

Beşir Atalay'dan Faruk Bal'a tepki: Ayıp be ayıp

Beşir Atalay'dan Faruk Bal'a tepki: Ayıp be ayıp

Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının Alt Komisyon Raporu Metni TBMM Anayasa Komisyonu’nda ele alındı. MHP’li Faruk Bal’ın, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın söylediğini iddia ettiği Öcalan’ın Kürtlerin lideri olduğu yönündeki sözleri komisyonda da tekrarlamasını istemesi üzerine Beşir Atalay, Faruk Bal’a tepki gösterdi.

''AYIP BE AYIP''

"Bu üslubu uygun buluyor musunuz Sayın Başkan? Hiçbir üye hakaret edemez” diyen Atalay,  “Kürt düşmanı, millet düşmanı sizsiniz. Yıkım milletvekili, yıkım bakanı sizsiniz; iade ediyorum. Yarım saat oldu tasarıyla ilgili bir şey konuşulmadı. Ayıp be ayıp. Adabı bilmiyorsunuz. Komisyonda konuşma adabını bilmiyorsunuz. Sadece kin ve nefret söylüyorsunuz" diye konuştu.

''BÖYLE BİR ŞEY SÖYLENEBİLİR Mİ?''

“Kürtlerin lideri Öcalan’dır” açıklamasını yapmadığını söyleyen Atalay, bu yönde açıklamaların basında yer almasından sonra böyle bir söz söylemediği yönünde açıklama yaptığını dile getirdi. Atalay, “Böyle bir şeyi niye söyleyeyim. Böyle bir şey söylenebilir mi?" şeklinde konuştu.

''EL KAİDE'YE YARDIM ETMEDİM''

“Yıkım bakanlığı” söylemine de tepki gösteren Atalay, “Ülkemizi neden terör örgütüne bırakalım, geliştirdiği düşmanlığa bırakalım” ifadelerini kullanarak El Kaide ve El Nusra’ya yardım edilmediği belirtti. Atalay, El Kaide’nin Müslümanlara verdiği zararı kimsenin vermediğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir