taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8767
6.5596
1275.96
96142.18
241.218

Bestekar Muzaffer Özpınar hayatını kaybetti

Sanat dünyasının önemli ismi Muzaffer Özpınar vefat etti.

Ajanslar | 18.05.2015 - 16:24..
Whatsapp ile paylaş

muzaffer

Türk sanat müziğinin ünlü sanatçısı Onur Akay'dan, bugün ikinci kez acı haber geldi. Onur Akay, Twitter adresinden ünlü bestekar Muzaffer Özpınar'ın hayatını kaybettiğini yazdı. Haberi alan yakın arkadaşları ve sanat dünyasının birçok ismi büyük şok yaşadı.

"MUZAFFER ÖZPINAR'I KAYBETTİK"

Akay, "Bugün ikinci kez acı haber alıyorum. İnşallah bu son olur. Dost Bildiklerim, Neye Yarar Gelişin, Tanrım Beni Baştan Yarat gibi şarkılar öksüz kaldı. Büyük bestekar Muzaffer Özpınar'ı kaybettik. Sanatçımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum" yazarak Özpınar'ın fotoğrafını Twitter'da paylaştı.

MUZAFFER ÖZPINAR KİMDİR

Muzaffer Özpınar Klasik Türk müziği bestekarı ve tambur sanatçısı. Bestelerini yaptığı Dost Bildiklerim, Neye Yarar Gelişin, Tanrım Beni Baştan Yarat gibi çok sayıda sevilen şarkıları ile ünlenmiştir. Özpınar, Zeki Müren'in Kahır Mektubu albümündeki tüm şarkıların bestekarı olup ve başta Zeki Müren olmak üzere birçok sanatçının sahne ve plak orkestrası şefliğini yapmıştı. Müslüm Gürses, Sibel Can gibi pek çok ünlü isim şarkılarını seslendirmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir