taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34955
6.0625
1216.14
93612.62
209.294

Beyaz Saray’ın çevresinde Trump’a Kudüs tepkisi

ABD'nin başkenti Washington'da toplanan binlerce gösterici, Trump'ın Kudüs kararını protesto etti.

İHA | 17.12.2017 - 12:43..

ABD'nin başkenti Washington'da toplanan binlerce gösterici, Başkan Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto etti.

Beyaz Saray’ın çevresinde Trump’a Kudüs tepkisi

ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) tarafından düzenlenen ve Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) dahil çok sayıda farklı grup tarafından desteklenen organizasyonda, göstericiler Washington Anıtı ve Beyaz Saray arasındaki parkta toplandı.

Beyaz Saray’ın çevresinde Trump’a Kudüs tepkisi - VİDEO

FİLİSTİN'E ÖZGÜRLÜK

Yaklaşık 50 metrelik bir Filistin bayrağının açıldığı gösteride, "Filistin'e özgürlük", "İşgal sona ermeli" ve Trump karşıtı sloganlar atıldı. Gösteri sırasında sivil toplum kuruluşlarının liderleri kısa birer konuşma yaptı.

Beyaz Saray’ın çevresinde Trump’a Kudüs tepkisi

MÜSLÜMANLAR BİR ARADA

USCMO Genel Sekreteri Usame Cemal, ABD'nin birçok eyaletinden çok sayıda kişinin Filistin'e destek olmak için Washington'a geldiğine işaret etti. Konuşmasında Trump'ı eleştiren Cemal, Müslümanların bir araya gelerek bu karara tepki göstermesi gerektiğini söyledi.

TASC Başkanı Halil Mutlu da Kudüs'teki zulme dikkat çekerek "Hepimizin lideri, ümmetin lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a selam olsun." ifadelerini kullandı. Mutlu'nun bu sözleri üzerine göstericiler Erdoğan lehine sloganlar attı.

Beyaz Saray’ın çevresinde Trump’a Kudüs tepkisi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)