Evinizde varsa hemen atın! O tuvalet kağıtları meğer hiç kullanılmaması gerekiyormuş…
ensonhaber.com

Günlük hayatta sıklıkla ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alan kağıdı evlerin temel ihtiyaçları arasında ilk sıralarda yer alır.

Marketlerde birçok çeşidi bulunan hangisinin tercih edilmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığına yol açan bu çok çeşitlilik arasında en doğrusunu seçmek ise zorlayıcı olabilir.

Özellikle o çeşit tuvalet kağıtları her ne kadar cazip gözüküyor olsalar da sağlığınız açısından zararlı olan ürünler arasında yer alıyormuş. İşte, evinizde varsa atacağınız ve bir daha almamanızın sağlığınız için faydalı olacak o tuvalet kağıdı...

O çeşidi evinize sokmayın…

Tuvalet kağıdı seçiminde parfümlü olanlar belki de son tercihiniz arasında olması gerekenlerdendir. Kokusuz ve renksiz tercih edilmeleri sağlığınız açısından daha doğru bir tercihtir.

Çüklü renkli ve parfümlü içeriğe sahip olan tuvalet kağıtları ne yazık ki hassas ciltler için farklı sorunları beraberinde getirir. Bazı renkli boyalar cilt üzerinde tahrişe neden olabileceğinden dikkat edilmesi gerekir.

Parfüm ve diğer kimyasallar ile hassasiyeti artıran alerjen etkilere sebep olan ve özellikle de vücudun PH dengesini bozan tuvalet kağıtları, sağlığı tahmin edildiğinden de daha ciddi etkileyebilme ihtimali olduğundan parfümsüz ve renksiz olan tuvalet kağıtları sağlığınız açısından en doğru karardır.