O karışımı sürün, akşamdan sabaha nasırların kökünü kurutun…
ensonhaber.com

Ellerde ve ayaklarda meydana gelen ve birçok kişinin muzdarip olduğu cilt sorunlarının başında nasır gelir. Halk arasında nasır olarak bilinen deri kalınlaşası oldukça can sıkıcı bir sorundur.

Başlarda ağrılara neden olmuyor olsa da ilerleyen zamanlarda ciddi ağrılara neden olabilecek sorunlarının başında yer alır. Ayaklarda oluşan nasırların en belirgin sebebi ise dar ayakkabı giyilmesiyken tedavi edilmeyen nasırlar ayakkabı giyilmesini güçleştiren seviyelere ulaşabilir.

Nasırlardan kurtulmak için çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Bu tedavi yöntemleri arasında bulunan ve evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz o karışım nasırların kökünü kurutacak bir daha ağrı nedir bilmeyeceksiniz.

O iki malzemeyi karıştırın…

Hemen her evde bulunan o iki malzeme meğer nasır için doğal ilaçmış. Akşam yatmadan önce uygulayacağınız o karışım sabaha nasırlara veda etmenizi sağlayacak.

Halk arasında doğal antibiyotik olarak bilinen meğer nasır içinde doğal bir ilaçmış. Mikropları kıran ve cildi yenileyici özelliği bulunan sarımsak kürü sayesinde nasırlara veda edeceksiniz.

Bu karışım için ihtiyacınız olan malzemeler ise 3 diş sarımsak ve iki yemek kaşığı zeytinyağı. İlk olarak sarımsakları bir kabın içerisinde güzelce ezin ve sonrasında zeytinyağını üzerine ekleyerek güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı nasırlı bölgeye pamuk yardımıyla sürün ve sonrasında üzerini streç filmle kapatarak gece boyunca bekleyin. Nasırlar bir gecede nasıl kaybolacak şaşıracaksınız.

Ancak herhangi bir alerjik reaksiyona karşı mutlaka uygulamadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.