taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Bilim adamlarından tarihi gaflar

Tarih boyunca yapılan yenilikler beğenilerin yanı sıra, bir çok eleştiriye de maruz kalmıştır. Bilim adamlarının yaptığı gaflar tarihe geçmiştir.


Whatsapp ile paylaş

Bilim adamlarından tarihi gaflar

Bilim adamlarından tarihi gaflar

Tarih sahnesi bir çok yeni buluşa ev sahipliği yapmıştır. Bunun yanı sıra bu icatlara yapılan haksız eleştiriler, bilim adamları arasındaki yarış ilginç yorumlara neden olmuştur. İşte onlardan bir kaçı...

BİLİM TARİHİNİN EN BÜYÜK GAFLARI

UÇAK

Uçaklar son derece ilginç oyuncaklar. Ama askeri açıdan beş para etmezler. Mareşal Ferdinand Foch - 1911. Fransız askeri stratejisti ve 1. Dünya Savaşının Fransız komutanlarından.

İCAT

Artık yeni hiçbir şey yok. İcat edilebilecek her şey icat edildi. Charles Duell - Amerika Patent Dairesi Başkanı, 1899

NÜKLEER ENERJİ

Çevreciler boşuna endişeleniyorlar. Bir nükleer enerji istasyonunun bir yıllık atığını, masanızın çekmecesinde bile saklayabilirsiniz. Ronald Reagan - 1980. ABD eski başkanı.

OTOMOBİL

Geçtiğimiz bir yıl içinde otomobilin yapısını değiştirecek herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini göz önüne alırsak, bu buluşun da gelişme ve evrimini tamamladığı sonucuna varabiliriz. 2 Ocak 1909 - Scientific American dergisi.

OTOMOBİL II

Atlar her zaman kullanılacaktır. Otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir. Henry Ford’un kredi talebi üzerine otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren bir banka müdürü 1903

OTOMOBİL III

Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır. Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905 yılında.

TELEVİZYON

Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemezler. Daryik F. Zanuck Twentieth Century Fox'un başkanı 1944

RADYO

Radyo’nun geleceği yok. Lord Kelvin – İskoçyalı fizik adamı.

BİLGİSAYAR

İnsanların evlerinde bilgisayar bulunması da ne demek. Bence hiç kimsenin evine bilgisayar sokmak için herhangi bir geçerli nedeni olamaz. DEC şirketi baskanı Ken Olson’un 1977’deki bir açıklamasından.

SİGARA

İnsanların büyük bir çoğunluğu için sigara içmek son derece yararlı ve sağlık açısından faydalı bir şeydir. Doktor Ian G.Macdonald - 18 Kasım 1963. Los Angeles’li uzman cerrah.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir