taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7753
Euro
7.3773
Altın
1649.58
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.344
Bitcoin
49122.94

Binali Yıldırım Google’a rest çekti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, internet yasakları hakkında açıklama yaptı.


Whatsapp ile paylaş

Binali Yıldırım Google’a rest çekti

İşte Yıldırım'ın açıklamasından satırbaşları:
Hukukun verdiği bir kararı yine hukuk yoluyla kaldırmamız gerekiyor. Bu evrensel bir kuraldır. Firma bu kuralı izlemek istemiyor.

Türkiye bir hukuk devletidir. Bu firma ne kadar büyük olursa olsun, bizi ilgilendirmez. Türk vatandaşı nasıl yargıya hukuka saygılıysa, bunların da aynı şekilde yargıya saygılı olmaları lazım.

Bunu yaparken aynı zamanda dedik ki, gelin Türkiye’de bir irtibat büronuz olsun, bir şubeniz olsun.

Bu ülkenin geleceği için vergi veren vatandaşlarımızı da rahatsız etmektedir. Bunu da bu sitenin bilmesi lazım. Maliye Bakanlığı firmaya 30 milyon TL’lik vergi tahakkuku yapmıştır.

Son günlerde Google’daki yavaşlama ise hiçbir şekilde Türkiye ile ilgili bir konu değildir. Burada da bir saptırma yapılıyor. YouTube’un belirli IP’lerden girişlerinin yasaklanmasının ardından, YouTube’u da devrelan Google bazı IP numaralarıyla kendi IP numaralarını birleştirdi.

Bunu YouTube yasağını gündeme getirmek için özel bir gayret göstermektedir. Bu konunun mahkeme kararıyla bir ilişkisi yoktur.

YASALARA UYUN
Bizim çağrımız şudur. Gelin yetkililerle masaya oturun. Yasalara uyun, Türkiye bir hukuk devletidir. Yasalarımızın istediği şartları yerine getirin. Ondan sonra istediğiniz kadar yayınınıza devam edin.

'Ama ben bunları kabul etmem, ben küresel bir firmayım, bana kimse bir şey yapamaz' anlayışını devam ettirirseniz, kusura bakmayın Türkiye Cumhuriyeti yasalardan aldığı güçle gerekeni yapar.

20’den fazla ülkede bu paylaşım sitesinin şubesi var, yerli içeriği var. Oralarda vergi mükellefi, o ülkenin kanunlarına riayet ediyor. Bizim de istediğimiz diğer ülkelerde yaptığı işi bizim ülkemiz de yapsın.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir