taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9334
6.5432
1493.24
94784.02
284.289
49159.89

Yıldırım, Avrasya Tüneli’nin fikir aşamasını anlattı

Binali Yıldırım, katıldığı TV programında, Avrasya Tüneli’nin çıkış fikrini ve İstanbul ile ilgili projelerini açıkladı.

Haber Merkezi | 12.02.2019 - 23:09..
Whatsapp ile paylaş
Yıldırım, Avrasya Tüneli’nin fikir aşamasını anlattı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı.

İstanbul trafiğine nefes aldıran mega proje Avrasya Tüneli’nin fikir aşamasını anlatan Binali Yıldırım, 2004 yılında Sarayburnu’nda trafiğe takılınca hemen aracında bir A4 kağıdına projeyi çizdiğini söyledi.

Yıldırım, Avrasya Tüneli’nin fikir aşamasını anlattı

Binali Yıldırım’dan Avrasya Tüneli'nin hikayesi VİDEO


Binali, Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde:

"TRAFİK SORUNUNU BEN ÇÖZERİM"

"İstanbul'daki trafik sorununu ben çözerim. 15 yılın geçmişime bakın. Yol yapmışız, hızlı internet getirmişiz, hava yolunu halkın yolu yapmışız, kazaları azaltmışız, yolları bölmüşüz insanları birleştirmişsiniz. İstanbul'a baktığınızda İstanbul Anadolu şehirleri ve dünya ile bağlantısında sorun yok. Sorun İstanbul'un içinde. Dünyanın en büyük havalimanından dünyanın 216 noktasına uçuş var. Atatürk'ten bir müddet sonra buraya geleceğiz. İstanbul'dan 56 havalimanına uçuş var. 3. Köprü, Avrasya Tüneli. İstanbul içinin trafiğinin çözülmesi mesele. Bunu ben çözerim. Trafik sorununu yüzde yüz ben çözerim dersem bana inanmasılar. Dünyanın 20 milyon nüfusu olan şehirde trafik sorunu yok demek, insanları yanıltmak demektir.

İSTANBULLU EVDEN ÇIKTIĞINDA 750 METRE YÜRÜYEREK METROYA ULAŞACAK

İstanbul'da en önemli sıkıntı toplu ulaşım altyapısının yetersizliği. Şu anda raylı sistemin payı artı otobüs, metrobüs yüzde 18. Bunlar yapıldığında hedefimiz yüzde 48,5. İstanbullu evinden çıktıktan 750 metre sonra vadediyorum, İstanbullu metro istasyonuna ulaşacak. Ben bunu vadediyorum."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir