taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.575
Euro
7.2626
Altın
1621.88
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.857
Bitcoin
42433.44
fuzulev

Binali Yıldırım hakkındaki iddialara cevap verdi

AK Parti'nin İzmir adayı Yıldırım, adının karıştığı rüşvet iddiaları ve İzmir'deki yolsuzluk operasyonu için net konuştu: "Hepsinin hesabını veririm."


Whatsapp ile paylaş

Binali Yıldırım hakkındaki iddialara cevap verdi

Binali Yıldırım hakkındaki iddialara cevap verdi

Türkiye bir yandan son hızla seçime giderken diğer yandan 17 Aralık'la birlikte 'yolsuzluk ve rüşvet' tartışmaları yaşıyor. Hükümetin "darbe girişimi" olarak gördüğü gelişmelerin yerel seçimlere nasıl yansıyacağı merak konusu. Binali Yıldırım'ın da, Sabah-ATV satışına ilişkin tapelerde adı geçiyor. Bacanağının ismi ise İzmir limanına ilişkin yolsuzluk operasyonuna karıştı. Ancak Yıldırım, bu iddialara net bir dille karşılık verdi.

YILDIRIM: ÜZERİME ALINMIYORUM

Radikal'den Ömer Şahin, Binali Yıldırım'a yolsuzluk ve rüşvet tartışmalarının kendisini ve İzmir seçimlerini nasıl etkileyeceğini sordu. Yıldırım, "Bu tartışmalar bizi hiç etkilemedi. Üzerime alınmıyorum" dedi ve şöyle devam etti: "Üzerime alınacak bir durum yok. Biz hiçbir zaman yolsuzluğun içerisinde yer almadık; almayız da. 10 yıldan fazla bakanlık yaptım; milyarlarca liralık bütçe kullandım, binlerce eser yaptım. Bütün bu yapılanların sorumluluğunu üzerimde taşıyorum.

"YAPILANLARIN BİRÇOĞUNDAN HABERİM OLMAZ AMA HEPSİNDEN SORUMLUYUM"

Yapılanların birçoğundan haberim olmaz ama hepsinden sorumluyum. Hepsinin hesabını da veririm.Olaylardan ben etkilenmedim ama etkilenmiş olabileceğimi düşünen İzmir'liler beni teselliye çalıştılar. 11 yıllık görevden sonra bu kadar sıcak ilgi görmek bir faninin yaşayabileceği en büyük mutluluklardan olsa gerek."

İNTERNETE DÜŞEN TAPELER

Son zamanlarda internet sitelerinde Sabah-ATV satışıyla ilgili bazı tapeler yayımlanıyor. Ses kayıtlarında tanınmış iş adamlarının 'ihale havuzu' oluşturduğu, bundan Binali Yıldırım'ın haberi olduğu iddia ediliyor. Ömer Şahin'in izlenimine göre, Yıldırım bu konuyu 'hukuki' görmediği için kamuoyuna açıklama yapmayı doğru bulmuyor. En azından iddia sahiplerinin iddialarını ispatlamak zorunda olduğu düşüncesi hakim Binali Yıldırım'da.

YILDIRIM'IN İZMİR SLOGANI: 3 S, 2 H

İzmir'de 4 partinin büyükşehir belediye başkan adayının el ele poz vermesi büyük ilgi görmüştü. Binali Yıldırım, siyasi kavgalara karşın İzmir'deki yarışın centilmence süreceği mesajını verdi. Tamamen hizmete odaklandıklarını, kavgadan yana olmadıklarını söyleyen Yıldırım, seçim formülünü '3 S, 2 H' olarak açıklıyor. Yıldırım, "Bizim şiarımız 3 S olacak. Yani sevgi, samimiyet, saygıdan ayrılmayacağız. Seçim süresince de sonra da devam edecek. 2 H'den ise uzak duracağız. Bunlar husumet ve hakaret olacak" diyor. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir