taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Bir gecede tüm birikimleri kül oldu

Çıkan yangın sonucu evleri küle dönen aile tek odada yaşam mücadelesi veriyor.

İHA | 22.05.2019 - 18:29..
Whatsapp ile paylaş

Bartın’da 3 çocuklu ailenin tek dileği ise evlerini onarıp yeniden kendi yuvalarına kavuşmak.

Merkeze bağlı Çamlık Köyünde yaşayan Koçoğlu ailesi evlerinin alevlere teslim olduğu ve tamamen kullanılamaz hale geldiği yangının ardından zor günler yaşıyor.

Bir gecede tüm birikimleri kül oldu

Geçtiğimiz Nisan ayında Koçoğlu ailesinin yaşadığı evde çıkan yangın bir anda tüm evi sararken itfaiye ekipleriyle birlikte köylülerin de müdahalesine rağmen ev tamamen kullanılamaz hale geldi.

Bir gecede tüm birikimleri kül oldu

Yangının çıktığı anda evde kimsenin olmayışı ise büyük bir felaketin önüne geçti. Evden geriye moloz yığınları kalırken Koçoğlu ailesi evsiz kaldı. Yangının ardından bir akrabalarına sığınan ve tek odada 5 kişilik yaşam mücadelesi vermek zorunda kalan Koçoğlu ailesi bir an evvel evlerini yeniden onarıp eskisi gibi mutlu mesut yaşamak istiyor.

"HER ŞEYİMİZ YANDI"

Belindeki fıtıklar nedeniyle ağır işlerde çalışamadığını belirten 33 yaşındaki Baba Feray Koçoğlu evlerinin yanarak kül olduğu felaketi Nisan ayında yaşadıklarını söylerken, “Komşuya misafirliğe gitmiştik. O sırada evimizin yandığını duyduk. Koşa koşa geldik ama alevler evin her yerini sarmıştı. Ne kadar müdahale etmeye çalışsakta başarılı olamadık. İtfaiye geldiğinde de zaten yapacak çok bir şey kalmamıştı. Evimizdeki her şey yandı. Hiçbir şeyimizi kurtaramadık. Çocuklarımızın kıyafetlerini dahi kurtaramadık. Çocuklarımın ikisi okuyor. Biri ortaokula biri de ilkokula gidiyor. Şu anda halamın evinin ikinci katında bir odada yaşıyoruz. 3 çocuk, eşim ve ben yani 5 kişi bir odada yaşamak zorundayız. Çocuklarım ders çalışmakta dahi zorlanıyor. Ben daha önce inşaatlarda çalışıyordum ama bugüne kadar hep ağır işlerde çalışmaktan dolayı belimde fıtık oluştu ve artık ağır işlerde çalışamaz oldum. Son olarak mevsimlik defne işinde çalışarak evime baktım. Yangından sonra hepten dağıldım. Psikolojim de, moralim de alt üst oldu.” dedi.

Bir gecede tüm birikimleri kül oldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir