taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Bira içmek tecavüz davasında rıza gerekçesi sayıldı

16 yaşındaki bir genç kızın tecavüze uğradığı iddiasıyla açılan davada savcı, genç kızın erkekle birlikte bira içmesini "rıza"ya gerekçe gösterdi.


Whatsapp ile paylaş

Bira içmek tecavüz davasında rıza gerekçesi sayıldı

Bira içmek tecavüz davasında rıza gerekçesi sayıldı

Denizli'de geçen yıl ev ararken 16 yaşındaki kızını 30 yaşındaki evli akrabasına bırakan baba, bir süre haber alamadığı kızının tecavüze uğradığını iddia etmişti. Babasının dava açmasının üzerine zanlı gözaltına alınmış ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

TECAVÜZ DAVASINDA UTANDIRAN KARAR

Davanın 5'inci duruşması 23 Ocak günü Denizli 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada Savcı Mütalaasını sundu. O mütalaada kızın 15 yaşından büyük olduğuna dikkat çekilerek ilişkinin "tamamen rıza ile gerçekleştiği" ve bu nedenle 8 yıla kadar hapis cezasını gerektiren madde kapsamına girmediği belirtildi.

BİRLİKTE İÇKİ İÇMESİ RIZA SAYILDI

"Rıza"ya gerekçe olarak da ikilinin birlikte bira içmeleri, aralarında güç farkının olmaması, kızın, zanlının mesajlarına cevap vermesi ve vücuduna büyük zarar verilmemesini gösterdi.

Savcı, sanığın reşit olmayanla cinsel ilişkiyi düzenleyen ve 2 yıla kadar hapis öngören madde kapsamında cezalandırılmasını talep etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir