taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5717
Euro
7.2614
Altın
1622.21
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.473
Bitcoin
42566.2
fuzulev

Bitlis buz tuttu

Son bir haftadır Bitlis ve ilçelerinde Sibirya soğukları etkili oluyor. Özellikle gece saatlerinde eksi 20'leri bulan soğuk havalar deyim yerindeyse açıkta kalan her şeyi buz kalıbına dönüştürüyor.


Whatsapp ile paylaş

Bitlis buz tuttu

Bitlis buz tuttu

Aşırı soğuklar nedeniyle Van Gölü’nün Tatvan sahil şeridinde bulunan oturma bankları, çöp kutuları, direkler ve diğer her şey kalın buzlarla kaplandı. Son 20 yılın en soğuk günlerinin yaşandığı Bitlis’in Tatvan ilçesindeki vatandaşlar geceleri eksi 25 derecelere ulaşan soğukta dışarı çıkamaz oldu. Gündüzleri ise eksi 8 derece soğuğun yaşandığı Tatvan sahil kesimi adeta buz pistine döndü.

BİTLİS DONDU

VAN GÖLÜ DE BUZ TUTTU

Van Gölü’nün büyük dalgaları rüzgarın etkisiyle kıyıya vurdukça kıyıdaki her şey bir anda buz tuttu. Yaklaşık 4 gündür yaşanan soğuk hava nedeniyle Van Gölü’nün Tatvan sahili tamamen buzlarla kaplandı. Yıllardır ilçede yaşamını sürdüren yöre halkı, Van Gölü suyunun sodalı ve tuzlu olması nedeniyle kolay kolay donmadığını fakat son 20 yılın en soğuk günlerinin yaşandığı ilçede Van Gölü suyunun bile buz tuttuğunu söyledi. Yıllarca suyu sodalı olması ve buzları çözmesi nedeniyle buzlu alanların çözülmesinde sıkça kullanılan Van Gölü’nüN suyunun bile donması şaşkınlık yarattı. Ayrıca donan sahil şeridini görmek için sahile gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir