Hazal Kaya kimdir

Hazal Kaya kimdir

Türk dizi, film oyuncusudur.

1 Ekim 1990'da Gaziantep'te doğan Hazal Kaya ilkokulu Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nda, liseyi İstanbul İtalyan Lisesinde okumuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir ve hala eğitimi devam etmektedir.

OYUNCULUK KARİYERİ

2006 yılında Acemi Cadı dizisinde 46. bölümde konuk oyuncu olarak yer alan oyuncu, 2007 yılında Genco adlı bir televizyon dizisinde ilk kez başrol oynadı. Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal'i canlandırarak büyük çıkış yapan Hazal Kaya, Beren Saat ve Kıvanç Tatluğ gibi isimlerin arasında sivrilmeyi başardı.

ADINI FERİHA KOYDUM

14 Ocak 2011'de Adını Feriha Koydum adlı dizide Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşan Kaya, milyonların sevgilisi oldu. Adını Feriha Koydum dizisinin 2. sezon finalinde diziden ayrılan Hazal Kaya, 2012-2013 sezonunda Son Yaz-Balkanlar 1912 ile bambaşka bir role büründü. Ancak dizi iyi rating almadığı gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

İstanbulda minibüsünü yıkayan adam cep telefonundan olduErciyese zirve tırmanışı yapan dağcıların üzerine kaya yuvarlandıNilperi Şahinkaya’dan Burak Deniz açıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: HDPsiz hayal kurmaları mümkün değil