Samet Aybaba kimdir

Samet Aybaba kimdir

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı'nın teknik direktörü ve eski kaptanı.

1955 yılında Osmaniye'de doğan Samet Aybaba, 1977 yılında Beşiktaş'a, İskenderunspor'dan geldi. 11 yıl boyunca Beşiktaş forması giyen Aybaba 1988 yılında jübile yaparak hem Beşiktaş'a hem de futbolculuğa veda etti.

Aybaba ardından sırasıyla Kayserispor, Adana Demirspor, Kayserispor, Ankaragücü, Vanspor, G.Birliği, Gaziantepspor, Trabzonspor, Ankaraspor, Gaziantepspor, Ç.Rizespor, Bursaspor, G.Birliği ve Bucaspor takımlarında teknik direktörlük yaptı. Samet Aybaba, hocalık kariyerinde Gençlerbirliği ve Trabzonspor ile Türkiye Kupası'nı kazandı.

2012-2013 sezonunda Mustafa Denizli, Rıza Çalımbay, Ertuğrul Sağlam, Louis Van Gaal, Eric Gerets ve Arthur Zico gibi isimlerle anılan Beşiktaş'ın başına getirildi. Samet Aybaba 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık sözleşme imzaladı. Şubat ayında 2 yıllık opsiyon kaldırılıp 4 yıllık sözleşme ile Beşiktaş'ın teknik direktörlüğüne devam etti..

Samet Aybaba: Sergen Hocanın imza törenini kıskandımSamet Aybaba: Yerli oyuncular kendilerini geliştirmiyorSamet Aybabadan yabancı yorumuSamet Aybaba: Galatasarayın zaaflarını lehimize çevireceğiz