Serdar Ortaç kimdir

Serdar Ortaç kimdir

Türk besteci ve sanatçı.

Serdar Ortaç 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Ilk öğretimini Kocamustafapaşa'da ve ortaokul öğretimini Suadiye Lisesi'nde tamamladı. Lisede Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünü bitirdi. Üniversiteye Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde başladı. Fakat eğitimini yarıda bırakarak üniversiteden ayrıldı. İstanbulda radyo sunmaya başlayan Ortaç'a programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapması teklif edildi. Böylelikle o gune kadar yazdıgı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaldı ve ilk albümünü yaptı.

1994  "AŞK İÇİN KARA BİBERİM" adlı ilk albümü ile müzik dunyasına merhaba dedi. 1996'da ikinci albümü olan YAZ YAĞMURU idi. Bu albümün tamamını ispanyolca seslendirerek Meksikada bir albüm yaptı. Daha sonra Türkiye'de de bu albümü , ispanyolca bir single olarak hazırladı. 3. albümü olan GECELERİN ADAMI, 1998 senesinde piyasaya çıktı. 4. albüm çalışması BİLSEMKİ 2000 senesinde çıktı. 5. albümü OKYANUS oldu. 6. albüm BENİ UNUT/ÇAKRA 2004 senesinde satışa sunuldu. 7. albüm MESAFE senesinde piyasaya çıktı.8. albüm NEFES 2008 senesinde satışa sunuldu.9. albüm KARA KEDİ 2010 senesinde piyasaya çıktı. Şu sıralar Chloe Loughnan ile nişanlı ve düğün masasına oturmayı planlıyor.

Serdar Ortaçtan Başakşehir marşı Serdar Ortaç Gürcistana alınmadı Serdar Ortaç oksijen tüpüyle şarkı söyledi Sefa Doğanaydan Serdar Ortaç ve Ebru Gündeş taklidi