Yasemin Allen kimdir

Yasemin Allen kimdir

Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Yasemin Allen 10 Temmuz 1989 yılında Londra'da dünyaya geldi. İlkokulu Türkiye'de okuyan Allen 11 yaşında annesiyle birlikte Avustralya'ya gitti ve oraya yerleşti. Eğitimine Avustralya'da devam eden Allen Queensland Universitesinde Sinema Televizyon bursu kazandı.

2008 yılında dğnyaca ünlü bir kozmetik firmasının reklam yüzü oldu ve Türkiye'ye dönüp buraya yerleşti.  Televizyon dünyasında ilk olarak Elif dizisiyle baş gösterdi. Daha sonra Kavak Yelleri'nde Elena rolüyle ekranlarda yer aldı. TRT'de yayınlanan 'Yerden Yüksek' dizisinde Juliette rolünü oynayan Yasemin Allen, ATV'de Hayat Devam Ediyor dizisinde Pelin karakterini canlandırdı.

Yasemin Allen şu sıralar Merhamet adlı dizide Irmak rolüyle ekranlara geliyor. Aynı zamanda bir alışveriş sitesinin dikkat çeken reklam filminde de oynadı ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar aldı.

Yasemin Kay Allenden yılanlı paylaşımYasemin Allenin çocukluk görüntüleriYasemin Allen Vogue Kamera Arkası - Nisan 2015Yasemin Allen Şeref Meselesinden böyle ayrıldı