Yasemin Allen kimdir

Yasemin Allen kimdir

Güzel oyuncu Yasemin Allen kimdir

yasemin

ÜNLÜ ŞARKICI SUNA YILDIZ'IN KIZI

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Suna Yıldızoğlu'nun kızı olan Yasemin Allen, 1989 Londra doğumlu. Babası İngiliz olan Yasemin Allen, ilkokulu Türkiye'de okuduktan sonra 11 yaşında annesiyle birlikte Avustralya'ya gitti ve oraya yerleşti. Yasemin Allen Kay, Queensland Universitesinde Sinema Televizyon bursu kazandı. Yasemin Allen 2008 yılında bir kozmetik şirketinin Yeni Yüz yarışmasında finalist oldu. Dönüp tekrar Türkiye'ye yerleşti.

ADINDAN SÖZ ETTİRMEYİ BAŞARDI 

İlk dizisi olan Elif'te başrol oynayan güzel oyuncu Yasemin Allen, daha sonra Kavak Yelleri'nde Elena rolüyle ekranlarda yer aldı. TRT'de yayınlanan 'Yerden Yüksek' dizisinde Juliette rolünü oynayan Yasemin Allen, ATV'deki Hayat Devam Ediyor dizisinde Pelin karakterini canlandırdı. Kanal D'de yayınlanan Merhamet dizisinde Irmak rolüyle oynayan Yasemin Allen, en son Muhteşem Yüzyıl dizisinde Fatma Haseki Sultan rolüyle de  son dönemde adından söz ettirmeyi başardı.

Yasemin Kay Allenden plastik atık tepkisiAntalya’da ilaç almak için evden çıkan Yasemin’den 26 gündür haber yokİdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli tatildeYasemin Adar Yiğitden altın madalya