taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7717
6.3589
1458.26
103972.36
270.646
50478.03

BM’den Venezuela açıklaması

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Venezuela’da yaşanan siyasi kriz konusunda BM’nin hiçbir grubun yanında yer almayacağını söyledi.

İHA | 04.02.2019 - 23:28..
Whatsapp ile paylaş

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres gazetecilere yaptığı açıklamada, Venezuela’da devam eden krize siyasi çözüm bulma konusundaki destek önerilerinin güvenilirliğinin sarsılmaması için BM’nin, hiçbir grubun yanında yer almayacağını açıkladı. Venezuela’daki krizi endişe içinde takip ettiğini söyleyen Guterres, söz konusu ülkelerle ortaya konan çeşitli girişimleri görüştüğünü ifade etti.

SİYASİ KRİZ HALİNE GELDİ

Venezuela’da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun, ABD’nin desteğini alarak kendisini geçici devlet başkanı ilan etmesinin ardından, siyasi kriz patlak vermişti. Birçok Latin Amerika ülkesinin yanında İspanya, Fransa, Almanya ve İngiltere’nin ardından Polonya, Finlandiya ile Estonya, Litvanya ve Letonya da Juan Guaido’yu, Venezuela’da tek yetkili olarak tanıdıklarını açıklamıştı. Türkiye ve Rusya ise ülkedeki siyasi krize ilişkin yaptığı açıklamada, mevcut Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetine desteklerini açıklamıştı.

BM’den Venezuela açıklaması

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir