taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6831
6.3985
1423
99806.17
259.906

Bodrum'da kaçak yapılar yıkıldı

Bodrum'da kaçak yapı olduğu belirtilen beton iskele yıkıldı. Tuvalet olarak kullanılan kabin ise bulunduğu bölgeden kaldırıldı.

AA | 14.05.2019 - 15:27..
Whatsapp ile paylaş
Bodrum'da kaçak yapılar yıkıldı

Bodrum Belediyesi ekipleri, Torba Mahallesi sahilinde kumsaldan yaklaşık iki metre yüksekte tuvalet olarak kullanılan polyester kabini iş makinesiyle kaldırıp foseptik çukurunu kapattı.

İSKELE YIKILDI

Zabıta eşliğinde gerçekleştirilen çalışmada daha sonra 4 metrelik iskele ekiplerce yıkıldı. Yıkıma alanı kullanan ve iskeleye teknesi bağlı Oktay Yıldız ile arkadaşı Avni Nakipoğlu tepki gösterdi.

Bodrum'da kaçak yapılar yıkıldı

POLİS ÇAĞRILDI

Yıldız, yıkıma konu alanla ilgili, 3194 sayılı İmar Kanunu'nun geçici 16'ncı maddesi doğrultusunda başvuru yapanın beyanına uygun düzenlenen yapı kayıt belgesini gerekçe göstererek tepkisini dile getirdi.

Belediye yetkilileri, yıkımın 775 sayılı Gecekondu Kanunu'na göre yapıldığını belirtti. Ecrimisil ödendiği savunulan alanda zaman zaman gergin anlar yaşanması nedeniyle önlem amaçlı polis çağrıldı.

Bodrum'da kaçak yapılar yıkıldı

YIKIMDA İLGİNÇ ANLAR

Ekipler, Yıldız'ın teknesinin yanındaki yıkılan iskeleye bağlı yüzer iskeleyi de kaldırmak istedi ancak yüzer iskelenin karayla bağlantısı kesildiği için bu mümkün olmadı. Ayrıca Yıldız, yüzer iskelenin tonozlara bağlandığı halatı bıçakla, zinciri de spiral taşlama makinesiyle kesti. Teknenin açığa gitmesi üzerine sahil güvenlikten destek istendi.

Karadan ekip aracıyla gelen sahil güvenlik görevlileri, Yıldız ile görüşmesinin ardından bölgeden ayrıldı. Bazı evrakla ilgili işlemlerin inceleneceği öğrenilirken yüzer iskelenin kaldırılması işlemi sonlandırıldı.

Bu arada, yıkım sonrası teknenin karayla bağlantısının kesilmesi ve içindekilerin kıyıdaki küçük fiber tekneyle gelip gitmeleri ilginç görüntüler oluşturdu.

Bodrum'da kaçak yapılar yıkıldı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir