taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6867
6.2942
1488.41
103071.8
272.156
58697.42

Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor

Elazığ'da 3 yıl önce PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu zarar gören emniyet binasının bulunduğu alanın, "millet bahçesi"ne dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.

AA | 18.08.2019 - 14:34..
Whatsapp ile paylaş

Elazığ'da 18 Ağustos 2016'da 3 polisin şehit düştüğü, 217 kişinin yaralandığı terör saldırısının düzenlendiği İl Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu alan,"millet bahçesi"ne dönüştürülüyor.

Yapımı 28 bin metrekarede süren "millet bahçesi"nde 3 şehitler anıtı, 410 metrekarelik millet kıraathanesi, 1.500 metrekarelik yansıtma havuzu, seyir terası ile koşu, yürüyüş ve gezinti parkurları yer alıyor.

Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor

EKİMDE BİTECEK

"Millet bahçesi"ni yapan firmanın şantiye şefi Hande İrteni, AA muhabirine, yüzde 70'i tamamlanan bahçeyi, ekimde bitirmeyi planladıklarını söyledi. Türkiye'nin birçok yerinde "millet bahçesi" yapıldığını, ancak Elazığ'dakinin manevi değerinin olduğunu kaydeden İrteni, "Burası şehitler için özel tasarlanmış, örneği olmayan bir millet bahçesi." dedi.

Vatandaşlardan Yaşar Uçar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği "millet bahçesi"nin, Elazığ için çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor

"ŞEHİTLERİN ANISI YAŞAYACAK"

Güzel bir çalışma yürütüldüğünü ifade eden Uçar, şöyle konuştu:

"Burada şehitlerin anısı yaşayacak. Milletin gelip oturduğunda şehitler için bir Fatiha okuması bile her şeye değer. Devletimiz ve milletimiz her zaman birlik ve beraberlik içinde yürümeye devam edecek. Daha önce emniyet binası vardı. Yaşanan patlama sonucu yıkıldı. Bu, bizleri derinden sarstı. Şehitlerimiz ve yaralılarımız oldu. Çok üzüldük. Yapılan millet bahçesi inşallah faydalı olacaktır."

Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor


"ELAZIĞ'IN RUHUNDA MİLLİYETÇİLİK VAR"

Gökhan Erbiloğlu ise "İnşallah Elazığ'a hayırlı bir mekan olur. Devletimizden Allah razı olsun. Devletimiz terörün yıktığı yeri millet bahçesi yapıyor. Elazığ'ın ruhunda milliyetçilik var. Devletimizin Elazığ'a kazandırdığı bu alana biz de sahip çıkacağız. Devletimiz sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor

"TERÖR YIKTI, DEVLETİMİZ YAPTI"

Saldırıda yaralanan Serkan Daşbilek de "Milletimiz var olsun. Terör yıktı, devletimiz yaptı. Elazığlılar, bayrağının, vatanının, milletinin daima arkasındadır. Devletimiz var olsun. Elazığ'a anlamlı bir yatırım yaptı. Bununla gurur duyuyoruz." diye konuştu.

Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir