taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7053
6.4027
1408.51
98028.49
258.266

Borcunu ödemeyeni ifşa eden manav

Kahramanmaraş'ta manav Ahmet Özdemir, borcunu ödemeyen müşterilerinin isimlerini borçlarıyla birlikte bir liste yapıp, herkesin görebileceği şekilde iş yerinin duvarına astı.

DHA | 17.06.2019 - 10:27..
Whatsapp ile paylaş

Afşin ilçesinde yıllardır manavlık yapan Ahmet Özdemir, kendisinden veresiye alışveriş yapan müşterilerinden zamanla borçlarını ödemesini istedi. Bazıları borçlarını gününde ödeyip veresiye alışveriş etmeye devam ederken, bazıları ödeme yapmadı.

TOPLAM ALACAĞI 5 BİN 500 LİRA

Müşterilerinden alacağı 5 bin 500 lirayı bulan Ahmet Özdemir, alacaklarını tahsil edemeyince ilginç bir yönteme başvurdu.

Özdemir, 'Borcunu ödemeyenler ve geciktirenler' ismini verdiği bir liste hazırlayıp borca mal alıp ödemeyenlerin isimlerini, borçlarıyla birlikte bu listeye yazıp herkesin görebileceği şekilde iş yerinin duvarına astı. Liste, başta borçlular olmak üzere alışverişe gelen herkesin dikkatini çekti.

Borcunu ödemeyeni ifşa eden manav

LİSTE İŞE YARADI

Manavda çalışan Mahmut Özcan, listede ismi bulunanlardan bazılarının 1,5 yıldır borcunu ödemediğini söyledi. Patronunun alacaklarını tahsil edemeyince bu yola başvurduğunu belirten Özcan, "Mecbur kalındığı için bu liste hazırlandı. Liste asılınca herkesin dikkatini çekti. Özellikle ismi yazılı olanların dikkatini çekti ve bazıları hemen borcunu ödedi. Patron da borcunu ödeyenlerin isimlerini sildi." diye konuştu.

Borcunu ödemeyen müşterilerinin listesini duvara astı VİDEO

Borcunu ödemeyeni ifşa eden manav

Borcunu ödemeyeni ifşa eden manav

Borcunu ödemeyeni ifşa eden manav

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir