taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6803
Euro
7.3141
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
361.538
Bitcoin
46700.36

Boşanma davasında şaşırtan itiraf: Çocuk senden değil

Ankara'daki bir boşanma davasında çocuğunun velayetini kocasına vermek istemeyen kadın 'Çocuk senden değil. Kayınpederim, onun kardeşi veya komşumuzdan olabilir' dedi.


Whatsapp ile paylaş

Boşanma davasında şaşırtan itiraf: Çocuk senden değil

Boşanma davasında şaşırtan itiraf: Çocuk senden değil

Ankara'da yaşayan H.A. (28) ve G.A. (30) 2006 yılında evlendi. Bir oğulları oldu. 2011'de kadın, kayınpederini bıçakla yaralayınca hakkında Ankara 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

"KAYINPEDERİM TECAVÜZ ETTİ"

H.A., kayınpederinin kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü. Bu olaydan sonra evden ayrılıp Ankara Barosu Gelincik Merkezi'ne başvuran H.A., kadın sığınmaevine yerleştirildi. H.A. ayrıca 7'nci Aile Mahkemesi'nden kocası ve kayınpederi hakkında 6 ay süreyle korunmaya yönelik "tedbir" kararı aldırdı ve boşanma davası açtı.

'TEK ŞARTLA BOŞANIRIM, ÇOCUK BANA VERİLECEK'

Dava dilekçesinde, evlendiği günden beri evde baskı ve şiddet gördüğünü anlattı. Ankara 8'inci Ceza Ağır Mahkemesi'nde görülen davada kayınpeder E.A. "cinsel saldırı" dan, tecavüze uğradığı için bıçakladığını iddia eden H.A. ise "adam yaralamaktan beraat etti. Ankara1'inci Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında ise karısının yalan beyanlarda bulunduğunu, evlilik birliği içerisinde asli görevlerini yerine getirmediğini, babasına iftira attığını öne süren koca G.A.,"Tek şartla boşanırım, çocuğumun velayeti bana verilsin"dedi.

"ÇOCUĞUM KOCAMDAN DEĞİL"

Duruşmada söz alan kadın, "Çocuk kocamdan değil" dedi. Mahkeme hâkimi Zeynep Öksüzoğlu, "Peki kimden" diye sorunca H.A. "Kayınpederim, onun kardeşi İ.A. veya komşumuz A.M.'den olabilir, çünkü bana tecavüz ettiler, tehdit ettikleri için kimseye söyleyemedim" dedi. Hâkim Öksüzoğlu, "Böyle tecavüz mü olur? Neden baştan olayı doğru söylemeyip herkesten gizliyorsun, mahkemede söyleseydin" diyerek tepki gösterdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir