taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1136
Euro
6.6263
Altın
1664.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
327.283
Bitcoin
60634.4

Bosna Hersek'te yeni toplu mezar çıkarıldı

Başkent Saraybosna yakınlarındaki İgman Dağı'nda tespit edilen toplu mezarda, savaşta öldürülen sivillere ait olduğu tahmin edilen kemik kalıntıları bulundu.

AA | 06.06.2019 - 08:21..
Whatsapp ile paylaş

Bosna Hersek Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, devam eden kazı çalışmaları neticesinde yeni bir toplu mezarın bulunduğuna işaret edilerek, kazıda tespit edilen kemik kalıntılarının savaşta Donji Hadzic'te öldürülen ve kayıp olan Boşnak sivillere ait olduğunun tahmin edildiği vurgulandı.

MAYINLI ALANA YAKIN BÖLGEDE

Kayıp Kişiler Enstitüsü başta olmak üzere emniyet ve savcılık yetkililerinin sahada bulunduğu belirtilen açıklamada, yeni toplu mezarın mayın bölgesine yakın olduğu ve kemik kalıntılarının çıkartılması işlemlerinin büyük bir dikkatle yapılacağı ifade edildi.

Bosna Hersek'te yeni toplu mezar çıkarıldı

TANIKLAR ARACILIĞIYLA TESPİT EDİLDİ

Açıklamada, toplu mezarın, tanık ifadeleri sonucu ortaya çıkarıldığına dikkat çekilerek, kemik kalıntılarının kimlik tespiti için adli tıp kurumuna gönderileceği kaydedildi.

SAVAŞTAN BERİ 550'DEN FAZLA TOPLU MEZAR BULUNDU

Öte yandan Bosna Hersek Kayıp Kişiler Enstitüsünün verilerine göre, Bosna Hersek'te bugüne kadar 550'den fazla toplu mezar bulundu.

Bosna Hersek'te yeni toplu mezar çıkarıldı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir