taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7436
Euro
7.2941
Altın
1617.44
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.028
Bitcoin
45681.2

Boydak Holding işçileri eylemde

Cemaat'in bankası Bank Asya'ya 'parasal' destek sağlayan Boydak Holding kendi işçilerinin zam talebini 'fabrika batar' gerekçesiyle geri çevirdi.

AA |
Whatsapp ile paylaş
Boydak Holding işçileri eylemde

boydak

Kayseri Organize Sanayi’de kurulu Boydak Holding bünyesindeki Boytaş fabrikalarında çalışan işçiler, ücret zammı talebiyle iş bırakıp, holding binası önünde toplandı. Yaklaşık 2 bin işçi, işverenin ikna konuşmasına karşın, oturma eylemi yaptı. Boytaş’a ait 6 fabrikada yaklaşık 4 bin kişi daha vardiyalara girmedi.

ZAMMI VERİRİZ AMA FABRİKALAR BATAR

Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boydak megafon alıp işçilere hitap etti. Şükrü Boydak, "Yüzde 30 zam istiyorsunuz. Bu zammı veririz ama 2 sene sonra bu fabrikalar batar" diyerek işçileri sakinleştirmeye çalıştırdı.

Boydak Holding işçileri eylemde

MEMDUH BOYDAK BANK ASYA'YA DESTEK ÇIKMIŞTI

Diğer yandan, TSMF'nin Bank Asya'ya el koymasının ardından Boydak Holding yönetim kurulu üyesi ve CEO'su Memduh Boydak, sosyal medya hesabından attığı tweetiyle Bank Asya'ya destek çıkmıştı.

İMKAMLARIMLA DESTEK OLACAĞIM

Boydak, mesajında "Bank Asyada bir miktar param var, hiçbir endişem yok. Ülkemde bir bankanın zora düşmemesi için yarında imkanlarımla destek olacağım" ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE O TWEET

Boydak Holding işçileri eylemde

TMSF Bank Asya yönetimine el koydu haberiBoydak Holding işçileri eylemde

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir