taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7328
Euro
7.2904
Altın
1622.27
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.382
Bitcoin
45429.2

Boydak Holding işçileri eylemine son verdi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu, Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikalarında işçilerin düşük zamma tepki olarak başlattığı iş bırakma eylemi sona erdi.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Boydak Holding işçileri eylemine son verdi

boydak

Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikası işçileri, düşük zamma tepki gösterek iş bırakma eylemi başlatmıştı.

YANLIŞ BİLGİLENDİRME

Eylem üzerine Ankara’dan Kayseri’ye gelen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, konfederasyona bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası üyesi işçilerin, Boytaş’a ait fabrikalarda yanlış bilgilendirme nedeniyle işi bıraktıklarını ancak bugün itibarıyla işçilerin tekrar işbaşı yaptıklarını söyledi. Aslan, açıklamarında şunları söyledi;

YÜZDE 6 ZAM SÖYLENTİSİ

"Sendikamızla Boytaş işvereni arasındaki toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Süreç henüz tamamlanmadı. Ancak işçiler arasında görüşmelerin tamamlandığı ve yıllık yüzde 6 zam verileceği gibi bir söylenti yayılmış. İşçi arkadaşlarımız da böyle bir bilgi alınca haklı olarak tepkilerini ortaya koymuşlardır. Fakat bu yayılan bilgi doğru değildir. İşverenle toplu sözleşme görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmeler sonucunda işverenle makul bir seviyede anlaşacağımızı ümit ediyorum. Gelip işçi arkadaşlarımızla görüştük ve önemli bir aşamayı geride bıraktık. İşçi arkadaşlarımızın tamamı işlerinin başındadırlar."

HİÇBİR İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILMAYACAK

Settar Aslan, bu eylemden dolayı hiçbir işçinin işten çıkarılmayacağını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir