taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5772
Euro
7.2472
Altın
1614.62
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.784
Bitcoin
42245.12
fuzulev

Brezilya'da akaryakıt fiyatları protesto edildi

Brezilya'da geçen haftadan bu yana akaryakıt fiyatlarındaki artışı protesto eden tır şoförleri birçok eyalette yolları kapattı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Brezilya'da akaryakıt fiyatları protesto edildi

brezilya-akaryakıt

Brezilya basınına göre, Rio Grande do Sul, Parana, Santa Catarina, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Goias, Minas Gerais ve Sao Paulo gibi birçok eyalette ana yolları kapatan şoförlerin dağılması için polis, göz yaşartıcı gaz kullandı.

Akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi olan şoförler, taşıma ücretlerinin de düşük olmasından yakınıyor. Hükümet bazı şoför birlikleriyle görüşmesine rağmen, protestoyu yürüten şoförler söz konusu kişilerin kendilerini temsil etmediğini açıkladı.

Sao Paulo Yol Ulaşımı Yönetimi Federasyonu, son beş ay içerisinde taşıma ücretlerinin yüzde 37 oranında düştüğünü belirtti.

Hükümet ise protestoları sonlandırmak amacıyla birtakım önlemler almaya hazırlanıyor. Alınacak tedbirler kapsamında, gelecek altı ay içerisinde akaryakıt fiyatlarının sabit tutulması, bankalara olan borçların ertelenmesi hedefleniyor.

Bu arada, yolların kapatıldığı bölgelerdeki yerel mahkemeler, şoförlere günlük veya saat başı para cezası kesmeye hazırlanıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir