taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3031
5.9947
1323.945
101728.51
225.915

Brüksel'de terör tehdidi hayatı durdurdu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör tehdidi nedeniyle hayat durma noktasına geldi.

22.11.2015 - 09:34..
Whatsapp ile paylaş

Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör tehdidi seviyesinin en yüksek olan 4'e çıkarılmasının etkisi dün akşam saatlerinde etkisini daha fazla gösterdi. Kalabalık olmasıyla bilinen şehir merkezindeki Grand Palace Meydanı'nın neredeyse boş olduğu, silahlı asker ve polislerin devriye gezdiği görüldü. Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur, şehir merkezindeki bar ve restoranların yerel saatle 18.00'de kapatılması tavsiyesinde bulundu.

Brüksel'de terör tehdidi hayatı durdurdu

MAĞAZALAR DA KAPANDI

Noel öncesi yoğun olması beklenen şehir merkezindeki City 2 alışveriş merkezi öğleden sonra kepenk indirirken, çevrede bulunan giyim mağazaları da camlarına astıkları notlarla kapalı olduklarını duyurdu. Sokakların da bomboş olduğu, askeri araçların önemli binaların önünde konuşlandığı görüldü. En çok turist çeken müzelerden Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi de haftasonu ziyarete kapatılırken, Fransız şarkıcı Johnny Hallyday'in bu akşam vereceği konser mart ayına ertelendi.

Brüksel'de terör tehdidi hayatı durdurdu

AB PERSONELİNİ UYARDI

Yaklaşık bir milyon nüfusa sahip olan Brüksel, AB ve NATO merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. AB Komisyonu'nun İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kristalina Georgieva, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, AB personelinden uyarılara dikkat etmelerini isterken, Komisyon Sözcüsü Margaritis Schinas, Belçikalı yetkililer ile temas halinde bulunduklarını bildirdi.

Brüksel'de terör tehdidi hayatı durdurdu

'İNTİHAR SALDIRISI İHTİMALİ VAR'

Bu arada Le Soir gazetesi, 'polisin, biri bombalı olmasından şüphe edilen en az 2 kişiyi aradığını ve Paris'teki gibi intihar saldırısı ihtimali bulunduğunu' öne sürdü. Belçika Başbakanı Charles Michel, terör tehdidinin en yüksek düzey olan 4'e çıkarılma kararının, "Brüksel'de, Paris'tekine benzer saldırı yapılabileceği konusunda somut göstergeler bulunması" nedeniyle alındığını söylemişti. Belçika'da, Paris'teki terör saldırılarının ardından yoğun baskınlar gerçekleştirilmiş, 10'dan fazla kişi gözaltına alınmıştı.

Brüksel'de terör tehdidi hayatı durdurdu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir