taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası açıklamaları

Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu'nun ardından gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

10.02.2014 - 20:42..
Whatsapp ile paylaş
Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası açıklamaları

Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası açıklamaları

Bakanlar Kurulu sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Paralel yapı soruşturması, paralel devlet soruşturması diye bir soruşturma mevcut değildir" dedi.

Arınç: Paralel devlet soruşturması yok

"BÖYLE BİR ŞEYİ DOĞRU BULMAM"

Başbakan Yardımcısı Arınç, bir gazete ve televizyon kuruluşunun satışıyla ilgili internette yayınlanan ses kayıtlarına ilişkin, "Ben doğrusu böyle bir şeyin olmasını, olabileceğini bir kısım insanların yönledirilmesini, bir gazetenin satışında veya alışverişinde birilerinin aracılık etmesini doğru bulmam, hoş karşılamam şık bulmam ama nedir, ne değildir, eğer bunlar soruşturmaya konu olacaksa gizlilik içinde yapılmalı ve sonucunda kamuoyu ya takipsizlik olarak veya iddia edilen kişilerle ilgili bir suç varsa o suç kapsamında bunun değerlendirildiğini hepimiz görmeliyiz" dedi.

"VİZE BİTTİĞİ İÇİN YURT DIŞINA ÇIKIŞ YAPMIŞTIR"

Arınç, Azerbaycan uyruklu bir gazete çalışanının sosyal medyada mesaj attığı gerekçesiyle sınır dışı edildiği iddialarına ilişkin, "31 Aralık tarihinde süresi bitmiş olması ve Türkiye'yi terk etmesi gerekmesine rağmen neredeyse 2 aya yakın bir süre Türkiye'de bulunmaya devam etmiş daha sonra cezasını vermek suretiyle yurt dışına çıkış yapmış. O sistemin içerisinde hükümeti suçlayacak veya 'sadece tweet attığı için sınır dışı ediyorsunuz' diyebilecek bize atfıkabil bir cürüm yoktur" dedi.

"O TWEETLERİ AZERBAYCAN'DA ATABİLİR MİSİN"

Tweetler konusunda da sözlerine devam eden Arınç, "Şimdi tweetlere gelince. Doğrusu bunlardan dolayı bir işlem yapıldığını ben bilmiyorum, kimse de söylemedi. Kendisi veya gazetesi bununla bağlantılı olarak söylemiş olabilir. Eğer bir hükümeti şu veya bu olaydan dolayı sorumlu tutuyor ve yakışık almayacak şeyleri de söylüyorsa bir insan, bunu ifade özgürlüğü içerisinde kabul edebilirsiniz. Ama o değerli arkadaşıma şunu tavsiye edeceğim; eğer o tweetlerinizde Türkiye'nin Başbakanı için söylediğiniz hususları kendi ülkenizde kendi ülkenizin başbakanız için atabiliyor musunuz? Veya Türkiye'de çalışmaya devam etseydiniz Azerbaycan Devlet Başkanı veya Başbakanı hakkında onlarla ilgili bir konu olsaydı böyle bir tweet atabilecek miydiniz? Türkiye ile kendi ülkesini kıyaslaması mümkünse bu arkadaşımızın, onu da denemesini tavsiye ederim. Biz kimsenin attığı tweetten dolayı değil ama attığı tweet Türk Ceza Kanunu'na göre suç sayılıyorsa ,kişilik haklarına kişinin özel hayatına ilişkin bir suçu ortaya koyuyorsa bu adı zeynel, ahmet mehmet olsun herkes için geçerli bir husustur. Artık bu konuyu tekrar konuşmak gerektiğini düşünmüyorum." diye ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir