taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Bülent Arınç'tan Mavi Marmara tazminatı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mavi Marmara tazminatı konusunda açıklamalarda bulundu.

03.02.2014 - 12:48..
Whatsapp ile paylaş

Bülent Arınç'tan Mavi Marmara tazminatı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç İzmir'de yaptığı konuşmasında Mavi Marmara tazminatı konusuna değindi. Arınç, konuyla ilgili olarak "Çözüme yakın olduğumuzu düşünüyorum. Herhangi bir rakam telaffuz edilmedi." ifadelerini kullandı.

İşte Arınç'ın konuşmalarında satır başları;

'BİRİNCİSİ ÖZÜR DİLEYECEKSİNİZ, İKİNCİSİ TAZMİNAT ÖDEYECEKSİNİZ'

"Bildiğiniz gibi üç yıl önce Mavi Marmara gemisinde barışçı aktivistler oraya yardım malzemesi götürmek üzere yola çıktılar. Açık denizde, dokuz yurttaşımız hayatını kaybetti. Maddi manevi zarar görüldü. Biz İsrail hükûmetine üç şart öne sürdük. Birincisi özür dileyeceksiniz, ikincisi tazminat ödeyeceksiniz, üçüncüsü 35 ülkeden bu gemiye giden insanlar barış için gidiyordu, ablukanın kaldırılması gerekir. Çözümün yakın olduğunu ben de hissediyorum. Bu iş tamam dediğimiz zaman, uluslararası biz sözleşme imzalanacak. Bu sözleşmeyi TBMM’ye getireceğiz, orada kanun haline gelirse ödemeler yapılacak. Şüphesiz bu ikinci şart birinci şart birbiri arkasına geliyor değil, ama Gazze’ye uygulanan ambargoların kaldırılması gerekli. İsrail mal ilaç geçişlerine izin verdi. fakat ambargo tamamen kaldırılmış değil. henüz imza atacak düzeyde değiliz. ABD’de İsrail’de bu konuda Türkiye’nin bir an evvel anlaşma yapmasını temenni ediyorum."

'BAYRAKTAR'DAN HİÇ HABERİM YOK'

-Erdoğan Bayraktar istifasını geri aldı? Yorumunuz ne olacak?

"Hiç haberim yok. Siz benden daha çok takip etmişsiniz. Akşamları nerede yattığımı unuttum. İnşallah bu akşam evimin yolunu bulacağım. Başbakanımızla ikisi arasında görüşme mi olmuş? O zaman ikisinden görüş alacaksınız. Erdoğan Bayraktar, oğluyla ilgili bir iddia var. tutuklanmadı, kendisi duygusal bir açıklamalarıyla bakanlıktan ayrıldığını söylemişti. Meclis’te zaten 84’ncü maddeye göre kabul edilseydi düşecekti. Ne konuştuklarını, nasıl bir karar aldıklarını bilemeyeceğim."

'KADIKÖY'DE AK PARTİ STAND KURMUŞ....'

"Bugün sabah televizyonlarda kanalları izlerken, bir TV kanalı, şöyle haber yapıyor. Kadıköy’de Ak Parti bir stand kurmuş, aralarında tartışma çıkmış kavgaya dönüşmüş. “AK Partililer ile yolsuzluk karşıtı grup hakkında tartışma yaşandı” Bu o kadar kurnazlıktır ki. Yolsuzluk ve rüşvet ön plana çıkarılmak isteniyor. Bakanların istifası farklı bir konu. Sayın bakanımız aday olduğu için görevinden ayrılmıştır. Bir başka bakan da siyasi etik konusunda örnek bir davranışta bulunmuştur. Şimdi AK Parti ile yolsuzluk ve rüşvet karşıtı kavgasını söylerseniz zihinlerde algı meydana getireceksiniz."

'SANSÜR DEĞİL, DÜĞMESİ SİZİN ELİNİZDE'

"Halkın yüzde 50’sinin oyunu almış bir siyasi partinin, yolsuzlukla mücadeleyi varlık sebebi sayan hükümetin, böylesine suçlanmasını kabul etmiyorum. İki yıl evvel, güvenli internet denen bir şey var. bunu tercihe bağlı olarak düşünmüştük. Zararlı bazı prono şiddete yönelmiş bir takım yerlerden korumak amacıyla yola çıkmıştır. Sansür diye ortalığı kopardılar. Sansür değil, düğmesi sizin elinizde. O gürültüler gitti, arkada ne kaldı? İki milyondan fazla insan bunu tercih etmiş. Niye internetten sansür diye başlıyoruz? Umarım bu hafta da görüşülecektir. Göreceksiniz o da çıktıktan sonra bu tartışmalardan eser kalmayacaktır. Bugün internetin haber portalları yazılı basından fazla izlenen unsurlar halne geldi. Bu da yıllardan beri beklenen bir düzenlemeydi. Buna da mı sansür diyeceğiz? Bunlar düzenlemedir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir