taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Bülent Arınç'tan üslup konuşması: Omurgalı olmak lazım

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç AK Parti Parlamenter Danışmanları Akademisi sertifika törenine katıldı. Programda konuşan Arınç, üslup konusuna dikkat çekti.

29.01.2014 - 16:38..

Bülent Arınç'tan üslup konuşması: Omurgalı olmak lazım

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç AK Parti Parlamenter Danışmanları Akademisi sertifika törenine katıldı. Programda konuşan Arınç, mecliste milletvekillerinin özellikle üsluplarına dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

OMURGALI OLMAK LAZIM''

"Köşeli, ilkeli, omurgalı olmak lazım. Parlamenter, milletvekili, mebus, mutlaka bir ağırlığının olması lazım. Bugün rahmetli Ecevit'i müspet menfi birçok özellikleriyle hatırlıyoruz. Sadece Merve Kavakçı'nın arkasından söylediği sözlerle değil saygısı, nezaketi ve konuşmadaki üslubuyla da hatırlıyoruz.

ÖLMEDEN ÖNCE BANA İLTİFATTA BULUNMUŞTU

Ben çoğu yerlerde onu örnek vermişimdir. Allah rahmet eylesin, o da ölmeden önce bana iltifatta bulunmuştu, 'Düşüncelerimiz, fikirlerimiz ayrı ama üslubunuzu, konuşmalarınızı çok beğeniyorum' diye takdir etmişti. Biz, Ecevit'in, en zor zamanlarda bile nezaketini, saygısını elden bırakmadığını, rakiplerine hitap ederken hangi kelimeleri kullandığını çok iyi biliyoruz. Bugün milletvekillerimizden bazılarının sadece kavgayla, yumrukla, kötü sözlerle hatırlanması içimizi yaralar. Milletin seçtiğinin millet kadar asil, temiz, millet kadar onun ideallerine sahip olan birisi olması gerekir."

''SORU MEKANİZMASI O KADAR CILK HALE GELDİ Kİ''

Milletvekillerinin çoğu kez soru önergelerinde uyulması gereken kurallara da dikkat etmediğini belirten Arınç, "Soru mekanizması o kadar 'cılk' hale geldi ki bir ilin bütün ilçeleri için ayrı ayrı soru önergesi verenler var. Böylece sayı yükseliyor. Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek ve soru önergesinin sayısını artırmak" diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)