taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.581
Euro
7.2506
Altın
1620.12
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.674
Bitcoin
41784.94
fuzulev

Bulut: Elindekileri açıklamayan herkes şerefsizdir

Başbakan'ın ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut, Ak Parti İl Başkanlığı tarafından 18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen konferansta konuştu.


Whatsapp ile paylaş

Bulut: Elindekileri açıklamayan herkes şerefsizdir

Bulut: Elindekileri açıklamayan herkes şerefsizdir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye üzerinde oyun oynandığını ileri sürerek, "Açıkça söylüyorum bilip de söylemeyen, elinde malzeme olup da kullanmayan, ben neler biliyorum da söylemiyorum diyerek açıklamayan herkes şerefsizdir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın bazılarının düzenini bozduğu için hedef olduğunu ileri süren Yiğit Bulut, şunları söyledi:

"10 yılda 642 milyar TL faiz ödemesine engel olursa o adama ne yaparlar. O adamı topa koyarlar. İşte onu topa koymaya çalışıyorlar, sırf bu düzeni bozduğu için. 2008 yılında sayın Başbakan, IMF ile anlaşma imzalayıp imzalamamaya karar vereceği gece Türkiye'de akademisyen, bürokrat, tanınmış iş adamı, sanayici ve ulaşabilen kim varsa imzalayın diye baskı yaptı. Ama Başbakan gece evde yalnız kaldı ve muhasebesini yaptı. Sabah başbakanlık konutunun kapısına çıktı ve 'IMF ile işimiz bitti' dedi. IMF Türkiye'ye 2001 krizi ile değil 1854'de girdi. 150 yıldır hiç bir başbakan IMF'yi Türkiye'den çıkarma başarısını gösteremedi. Menderes çıkarmak istedi astılar, Erbakan havuz sistemi kuralım dedi tam 12 ayda iktidardan düşürdüler. Başbakan o gece kefenini giyerek o prangayı, o esareti bitirdi."

"KİRLİ BİR OYUN OYNANIYOR"

Yüz yıldır Türkiye üzerinde oyun oynandığını, üretmemesi sadece tüketip borçlanmasının istendiğini belirten Yiğit Bulut, "Pis, iğrenç ve kirli bir oyun oynanıyor. Artık bunları açıkça konuşmamız gerekiyor" dedi. Yiğit Bulut, bunların kim olduğunun açıkça konuşması gerektiğini söyleyen Yiğit Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Madem sen benim başbakanıma kast edecek kadar cesursun bende senin adını söyleyecek kadar cesurum. Ey kirli sermaye, ey kirli montaj sanayiden sömüren burjuva, halkın kanını emen burjuva biz senin kim olduğunu bilmiyor muyuz? Hepinizin kim olduğunu biliyoruz. Açıkça söylüyorum bilip de söylemeyen, elinde malzeme olup da kullanmayan, ben neler biliyorum da söylemiyorum diyerek açıklamayan herkes şerefsizdir. Hodri meydan. Türkiye yüz yıldan bu yana, Osmanlıdan bu yana bir tuzağın içinde yaşıyor. Bu ülkeyi asla halkın seçtikleri yönetmiyor. Halkın seçtiklerini medyayla, şantajla, beldeki silahla, cepteki parayla korkutarak ve maddi manevi değerlerle baskı altına alarak her zaman by- pass edip dışarıda bırakıyorlar. Milli irade sandıkta tecelli ediyor ama ülkeyi yine onlar yönetiyor."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir