taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8879
6.5766
1275.73
96142.18
241.48

Bursa'da baba ve oğlunun muhtarlık yarışı

Baba ve oğlu aynı köye muhtar adayı oldu, köy de karıştı aile de.

DHA | 09.02.2019 - 04:24..
Whatsapp ile paylaş

Orhangazi'ye 22 kilometre uzaklıkta bulunan 197 seçmenli Heceler Mahallesi, 31 Mart yerel seçimlerinde ilginç bir muhtarlık seçimine sahne olacak. Mahallede halen muhtarlık görevini yürüten ve 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan Ali Sevinç'e, oğlu Zafer Sevinç rakip oldu.

Oğlunu evlatlıktan reddettiği haberleriyle gündeme gelen, halihazırda muhtar olan Baba Ali Sevinç, "Ben oğlumun aday olacağını 3-4 ay önceden biliyordum. Kendisini çağırıp konuşmak istedim ama 'Seninle konuşacak hiçbir şeyim yok.' dedi. Bana 'Baba ben muhtar adayı olacağım, sen çekil' deseydi, ben zaten adaylıktan çekilirdim. Baba sözü dinlemediği için kırgınım." dedi.

Bursa'da baba ve oğlunun muhtarlık yarışı

HİZMET İÇİN AİLEMİ KARŞIMA ALDIM'

Babasına aday olacağını 1 yıl önceden söylediğini belirten Zafer Sevinç ise, "11 senedir minibüsümle köye hizmet veriyorum. Muhtarlığa niyetlendim ama babama rakip değilim, bu demokratik bir haktır. Köyde herkes beni sever, kimseyle bir sorunum yok. Bu sebeple muhtarlığımı açıkladım. Ben babama 1 sene önce bu durumu açıkladım ama çekilmedi. Gazetelere evlatlıktan reddettiğini söylemiş, etsin, saygı duyuyorum edebilir. Ben bu köye hizmet için ailemi karşıma aldım. Aslında hiçbir sorunumuz yoktu ama ben adaylığımı açıklayınca benden soğumaya başladılar." ifadelerini kullandı.

'VATANDAŞ RAHATSIZ, BARIŞMALARI LAZIM'

Köylülerden Nuri Turan, köy seçmeninin durumdan rahatsız olduğunu belirterek, "Zafer bana aday olacağını söylediğinde, 'Baban varken senin aday olman yanlış.' dedim. Zafer de bana babasının normalde aday olmayacağını, kendisi aday olunca karar değiştirdiğini söyledi. Zaten köyümüzde 100 hane var, 7 tane aday var neden böyle hiç bilmiyorum. Vatandaşımız baba-oğlun birbirine rakip olmasından dolayı çok rahatsız. Onları barıştırmamız, bu işe bir çözüm getirmemiz lazım." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir