taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5942
Euro
7.2536
Altın
1616.26
Borsa
89837.14
Gram Altın
343.117
Bitcoin
42362.04
fuzulev

Bursa'da dolandırıcılardan yeni yöntem

Bursa’da, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, vatandaşların kredi kartı numaralarını alıp hesaplarından para çekiyor.


Whatsapp ile paylaş

Bursa'da dolandırıcılardan yeni yöntem

Bursa'da dolandırıcılardan yeni yöntem

Dolandırıcılıkta her gün yeni yöntemler ortaya çıkıyor. Daha önce kendilerini polis, savcı diye tanıtan dolandırıcılar, vatandaşları ATM’lere gönderip, hesaplarına para yatırttırıyordu. Şimdi yeni sistem geliştiren dolandırıcılar, vatandaşların kredi kartı numaralarını alıp, hesaplarından parayı çekiyor.

HESAP NUMARASINI ALIP DOLANDIRDILAR

Bursa’da bu yöntemle 2 kişi mağdur oldu. A.U.’nun cep telefonunu arayan kimliği belirsiz şahıslar, kendilerini bir bankanın görevlisi olarak tanıttı. Daha sonra A.U.’yu ikna eden dolandırıcılar, şahsın kredi kartı numarasını alıp, hesabından 950 lira para çekti.

KENDİSİNİ SAĞLIK GÖREVLİSİ OLARAK TANITTI

Aynı yöntemle merkez Nilüfer ilçesinde ikamet eden S.T. de dolandırıldı. Kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtıp S.T.’yi ikna eden dolandırıcılar, şahsın kredi kartı numarasını aldı. Bu konuşmaların ardından banka görevlisini arayan S.T, hesabından 380 lira çekildiğini öğrendi. Dolandırıldığını anlayan S.T., polise müracaat etti. Polis, her iki olayla alakalı tahkikat başlattı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir