taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

Büyükçekmece-Hadımköy gişeleri arasındaki mesafe azalacak

Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapılan iki yeni yol, Büyükçekmece-Hadımköy gişeleri arasındaki mesafeyi 4.5 kilometre azalacak.

Ajanslar | 30.08.2015 - 08:43..
Whatsapp ile paylaş

gise

Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapımına başlanan iki yeni yol, D-100 Karayolu ve Hadımköy gişeleri arasındaki trafik yoğunluğunu yüzde 30 oranında azaltacak. Yol sayesinde Büyükçekmece-Hadımköy gişeleri arasındaki mesafe de 4.5 kilometre azalacak.

YOLLAR BU YIL TAMAMLANACAK

Habertürk'ün haberine göre, aynı anda iki yol yapımına birden başlayan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, 24 metre genişliğinde ve toplam 7 km uzunluğundaki yolları bu yıl içinde tamamlayacak. Ayrıca her iki yolun gidiş ve dönüş istikametlerine özel bisiklet yolları yapılıyor.

YOLLAR NEREDEN GEÇECEK?

Yollardan bir tanesi, Alkent Mahallesi ile Demir La Vida Yaşam Merkezi arasından geçecek. Tulipa Villaları ve Göl Malikaneleri’nin önünden geçecek olan yol, Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi yanından Büyükçekmece merkeze bağlanacak.

Diğer yol ise Çakmaklı Mahallesi Pelican Hill önünden başlayıp Alman Liseliler Vakfı ve MEV Koleji önünden geçerek Büyükçekmece merkeze bağlanacak. Yollar eski Jandarma Komutanlığı önünden E-5 Karayolu’na bağlanacak.

Öte yandan, bu yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacak olan yollar bölgedeki yerleşim merkezlerinde ikamet eden vatandaşlar ve bu bölgede çalışanlar açısından da daha hızlı ve güvenli bir ulaşım imkânı sağlayacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir