taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8507
6.5199
1484.12
97324
279.459
48200.72

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na alınacak 1.000 işçi için müracaaat etmek isteyen vatandaşlar, geceden kurum önüne gelerek metrelerce kuyruk oluşturdu.

İHA | 12.02.2019 - 01:34..
Whatsapp ile paylaş

Zonguldak Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na alınacak 1.000 işçi için müracaatlar, sabah mesai saati ile başlayacak. Haberi alan işsiz gençler, Zonguldak’ta İŞKUR binası önüne gelerek beklemeye başladı. Kısa sürede uzun kuyruklar oluşurken İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, gençlere seslenirken başvuruların bir hafta boyunca devam edeceğini ve kimsenin mağdur edilemeyeceğini söylemesine rağmen, gençler kurumun önünden ayrılmadı.

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler

"BU KUYRUK BURADAYKEN UYKU UYUYAMAYIZ"

Kura çekiminin ALO 170’te geceden itibaren başlayacağını, müdürlükte ise sabah 08.30 itibariyle başlayacağını ifade eden İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, “Bu kuyruk buradayken bizim evde yatmamız, uyku uyumamız mümkün değil. ALO 170 ve internetten bahsedersem ve onlara her birinin başvurusunu alacağımıza dair güvence verirsek beklemeyebilirler dedim çünkü hava gerçekten soğuk ve daha da soğuyacak. Gençler beklemeye niyetliler. Başvurular yarın sabah 08.30’da başlayacak. Salı günü başlatmamızın sebebi 5 günlük süreyi 7 güne çıkartmaktı. Biz bu kadar başvurunun olacağını tahmin etmiştik. Yaklaşık 30-40 bin başvuru bekliyoruz. Biz bütün hazırlıklarımızı yaptık ve önlemlerimizi aldık. Ben inanıyorum ki hiçbir sıkıntı olmadan, cumartesi-pazar dahil olmak üzere kimseyi mağdur etmeden çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler VİDEO

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler

Müracaat için saatler önce İŞKUR binası önüne gelen gençler ise işçi alımından umutlu olduğunu ifade ederek, sabaha kadar İŞKUR İl Müdürlüğü binası önünde bekleyeceklerini ifade ettiler.

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler

Çalışmak için geceden kuyruğa girdiler

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir