taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7681
Euro
7.3681
Altın
1647.46
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.25
Bitcoin
49659.58

Cami hoparlöründen köylülere küfür

Amcasının tarlasını izinsiz eken kişilere kızarak cami hoparlöründen köylülere küfür etti.


Whatsapp ile paylaş

Cami hoparlöründen köylülere küfür

Cami hoparlöründen köylülere küfür

Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Akpınar Köyü muhtarı Cengiz Yetişoğlu'nun, amcasının tarlasını izinsiz eken kişilere kızarak, köy camisine gidip hoparlörden "Görüyorum ki, bazı vatandaşlar amcamın tarlasını ekmiş. O tarlaları benden habersiz ekenin anasını..." diye küfür ettiği öne sürüldü.

'İFTİRA ETTİLER'

Anonsu duyan köylüler, jandarmaya, Kaymakamlığa ve savcılığa şikâyette bulundu. Savcılık tarafından hakkında soruşturma başlatılan muhtar ise iddiaları reddedip, "Beni yıpratmaya çalışıyorlar, köyde sık sık çekememezlik yüzünden bu tür iftiralar oluyor. Bazı uyanıklar bu tür aslı olmayan şeyleri ortaya atarak, elimden mührümü almaya çalışmaktadırlar. Onların tek derdi ben değil, köyün mührüdür" dedi.

Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin ise, "Akpınar Köyü'nde böyle bir olay yaşandığı iddiasıyla gerek bize, gerekse adli makamlara şikâyetler oldu. Ama çok ilginçtir ki, birkaç kişi 'Muhtar camiden anons ederek küfürler savurdu' derken, pek çoğu da 'Hayır, muhtarımız böyle bir şey yapmadı' şeklinde şahitlik yaparak ifade verdiler. Soruşturma sürüyor" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir